Květnové filmové premiéry: Na co vyrazíš? Na akčňák, pohádku či drama?

Nevíš, co dělat, když venku prší? Zajdi do kina! I v květnu přichází do kin zajímavé novinky. S přítelem zkoukni zběsilou akci, s dětma zavítej na animovaný příběh o přátelství a lásce a s kamarádkou zajdi na drama o tanci a svobodě.

Do kina s partnerem: Šílený Max: Zběsilá cesta

Zběsilá cesta je už čtvrtým filmem ze série Šíleného Maxe. Do českých kin tento akční sci-fi snímek dorazí 14.5. a v hlavních rolích se můžeš těšit na drsňáka Toma Hardyho a půvabnou Charlize Theron. Filmové recenze lákají na intenzivní násilné scény v průběhu celého filmu a znepokojivé obrázky, a to je pro milovníky akčňáků a post-apokalyptických vizí dostatečným důvodem, proč tento zběsilý film shlédnout! Kromě akce pak přináší velkou spoustu úžasných vizuálních efektů jako jsou naprosto luxusní výbuchy a fakt husté destrukční kousky. To už tak bývá, když se do sebe pustí hned několik gangů.

Zajímavosti o filmu:

  • Tom Hardy musel kvůli roli Maxe zhubnout 15 kg.
  • Charlize Theron se kvůli roli nechala ostříhat nakrátko
  • Charlize Theron o roli tvrdila, že pro ni byla výzva, že nikdy podobný scénář nečetla a z natáčení byla „pos*aná strachy“.

Trailer:

Do kina s dětmi: Pírkovo dobrodružství

Pírko je ptáček, který neměl zrovna dobrý životní start, vylíhnul se ze zatoulaného vejce a tak se o něj místo ptačí mámy postarala beruška a parta králíků. Myslíte si, že takový ptačí outsider bude mít skromné sny? Naopak! I vyzáblý opelichaný ptáček dokáže velké věci! Tato pohádka má všechny atributy, které by správná pohádka měla mít. Děti ocení roztomilou vizuální stránku, líbivou hudbu a rošťáckého ptačího hrdinu, kterému budou držet pěstičky od začátku až do konce. Do českých film doletí  ptáček Pírko už 14.5.

Zajímavosti o filmu:

  • Na film můžete zajít i v jeho 3D verzi.
  • Snímek vznikl ve studiu BlueSky, stejně jako film Roboti nebo série Doby ledové.
  • Originální hlasy postavám propůjčili mimo jiné herci Dakota Fanning, Seth Green a Pierre Richard.

Trailer:

Do kina s kamarádkou: Jimmyho tančírna

Mají i obyčejní chudí lidé právo na radost a zábavu? Děj tohoto sociálního dramatu je sice zasazen do první poloviny dvacátého století, ale téma je aktuální i v dnešní době. Film Jimmyho tančírna je vystavěn na boji protestantského faráře, který káže pokoru a skromnost a Jimmyho, který se snaží své nuzné sousedy roztančit, rozezpívat a dodat jim ztracené pocity radosti a svobody. A bojuje tak, že se rozhodne po svém návratu do rodného Irska otevřít svou kdysi velmi slavnou tančírnu a dát tak lidem důvod, pro co znovu žít. Tento film spolehlivě rozjitří tvé emoce, odneseš si z něj i nějaké to ponaučení do života a jasně, že nechybí ani láska. V kinech ho můžeš shlédnout od 7.5.

Zajímavosti o filmu:

  • Za jeden z inspiračních vzorů považuje režisér tohoto filmu českého rodáka Miloše Formana.
  • Místo obsazování slavných herců pracuje režisér s méně známými herci, kteří mají podobnou životní zkušenost jako postava.
  • Scény byly točeny v chronologickém pořadí, aby se herci mohli na svou postavu a její vývoj co nejlépe napojit.

Trailer:

Foto: Profimedia.cz (Everett Collection), pinterest.com 

12.5.2015 10:00| autor: Petra Klepačová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist