Kadeřník roku – představujeme a zpovídáme Roberta Starého a Dominica Mikulcaka

Určitě jste už zaslechli, že se každý rok koná soutěž Kadeřník roku. Mezi nominovanými kadeřníky jsou jak ostřílení profíci, tak i nové talenty. Rozhodli jsme se je pro vás vyzpovídat a postupně představit jejich práci.

Kadeřník roku je velká sláva, něco jako sportovec roku, jen s nůžkami…i když fotbalisté a nůžky…No nevadí. V letošním roce se do soutěže přihlásilo rekordních 99 salónů. Nominovaní kadeřníci z Čech a Slovenska jsou pečlivě vybírání komisí odborníků z celé Evropy Letos se soutěží v kategoriích Dámský a pánský komerční účes, Avantgardní účes, Objev roku, Kolorista roku, Pánský komerční účes a Tým roku. Soutěž vyvrcholí 3. května, takže si nezapomeňte opatřit lístky. A protože jsme většinu nominovaných potkali na jednom místě právě při vyhlašování nominací a jak nám jistě dáte za pravdu, víc hlav víc ví (a kadeřnických hlav obzvlášť), rozhodli jsme se jim položit stejné otázky a zjistit, jaké mají názory na vlasové trendy a vlasovou péči. Také si budete moci prohlédnout soutěžní účesy a načerpat inspiraci na jaro.

Představujeme: Robert Starý, Salon Robert Starý

Co vás inspirovalo pro vytvoření soutěžní kolekce?

Inspirací v tomto případě byla každodenní práce na saloně. Kolegové, zákazníci…

Jaké budou dle vás nějvětší trendy pro jaro/léto 2014?

Nejlepší trendy? Nebuďte trendy, určete si svůj vlastní trend!

Jaký trend vlasů naprosto nesnášíte? 

Nejsem trendař. Trendy nemám rád. Zastávám názor, že pokud účes umíte nosit a cítíte se v něm skvěle, udáváte trendy právě Vy, i když jste v daný moment podle diktátu módy vlastně out. „Stádovitost“ jsem nikdy neměl rád.

Jak podle vás naopak vypadají ideální vlasy?

Ideální vlasy jsou pro mě zdravé, lesklé a vypadající přirozeně.

Máte nějaký svůj speciální tip v péči o vlasy?

Vyvarovat se domácímu barvení a nechat si od kadeřníka dobře vysvětlit, jak funguje šampon, kondicionér a maska na vlasy. Například proteinová maska nemá schopnost zavřít povrch vlasu, a tím se během pár hodin z vlasu zase uvolní. Navíc vlas zůstává otevřený a je náchylný k poškození ještě více, než před použitím masky. Vždy musite po masce použít ještě kondicionér, který vlas uzavře.

Představujeme: Dominic Mikulcak LE SALON Slovensko

Co vás inspirovalo pro vytvoření soutěžní kolekce?

Mám rád čísté linie, tvar a strukturu účesu. Snažil jsem se vytvořit něco nového, aby to bylo extravagantní, ale samozřejmě vkusné a trendy zároveň, nic kýčovitého. Inspiraci jsem čerpal z mých předcházejících prací a snažil jsem se to přizpůsobit i moji úžasné modelce Vierke Schottertovej, aby nezanikla její přirozená krása.

Jaké budou dle vás nějvětší trendy pro jaro/léto 2014?

Osobně nepodléhám nový trendům, jsem spíše zastánce filozifie podtrhnout krásu vlasů jejich nositelky a naopak zakrýt případné nedostatky. Je zbytečné být IN, pokud majitelka vlasů v daném účesu zanikne anebo se jí nehodí k jejímu stylu. Nevyplácí se být za každou cenu trendy. Já mám v oblibě přirozenost, protože ta bude vždy trendy a navždy zůstane.

Jaký trend vlasů naprosto nesnášíte? 

Odstíny pastelových barev ve spojení s divokým střihem a nebo vyholenou část hlavy, taktéž trvalou. Nejsem zastánce ani prodlužovaných vlasů a odbarvených vlasů.

Jak podle vás naopak vypadají ideální vlasy?

Ideální vlasy musí být v prvé řadě zdravě, to je základ. Preferuji delší vlasy, přirozených odstínů s případnými zesvětlenými partiemi. Vlasy plné objemu a zvlněné.

Máte nějaký svůj speciální tip v péči o vlasy?

Nejvhodnější je vlasy umývat maximálně 2x do týdne, aby se vlasy zbytečně nezatěžovaly, taktéž používání méně produktů – nezatěžovat zbytečně vlasy laky na vlasy, tužidlem a olejíčky. Doporučuji také vlasy opečovávat maskou podle typu vlasů.

28.3.2014 2:00| autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist