Jak se staví sen: Tři chlapi v chalupě

Štáb i všichni řemeslníci z pořadu: Jak se staví sen se tentokrát vypravili k panu Kadeřábkovi, který díky nehodě na motorce přišel o nohu. Jeho syn šel, bohužel, v jeho šlépějích a motorka mu také velmi podlomila zdraví. Podle pana Kadeřábka se s tím však dosud příliš nevyrovnal a on by byl rád, kdyby třeba pomocí nového podkrovního bydlení koukal na svět veseleji. A to už je slovo, na které tým designérů ve složení Tomáš Marx a David Machač slyší.

Tyto dva designéry mám docela ráda, jejich přestavby mi přijdou šité skutečně na míru. Takže jsem byla zvědavá i na tu poslední. A že je čekal pořádný kus práce. Bydlení chlapů Kadeřábkových připomínalo spíše neútulnou chalupu, než místo, kde si po dlouhém dni odpočinou, načerpají síly a budou si užívat života. Jak sám trefně podotknul pan Kadeřábek, v podkroví se zastavil čas. Jen těžko se mi chce věřit, že takto dnes lidé ještě žijí a je jedno, že jde o samé mužské, i ti přeci mohou bydlet hezky. Neumím si představit, že by si do takového pokoje přivedli kluci přítelkyni.

Designéři nelenili a chytili práci za pačesy. No, v tom stavu v jakém byl dům jim ani nic jiného nezbývalo. Práce na ně totiž čekala celá hromada: bourání, posouvání příček, nová elektroinstalace, rovnání podlahy… Zvládnout to za jeden víkend mi přišlo téměř nemožné.

Ovšem už jsem si zvykla, že tým z tohoto pořadu dělá nemožné na počkání a zázraky do tří dnů. Přestavba se stihla, jak jinak než včas. A myslím, že pro chlapa motorkáře je naprosto úžasná. Motorky na stěně, na místo normálního stolu, motor se sklem, pohodlná sedačka, velký prostor na ukládání věcí v obývací stěně. Ale zrovna ta mě příliš nenadchla. Přišla mi moc velká a jednolitá, zbytečně zabírající velmi výrazný prostor v místnosti, která sama o sobě je díky podkroví malá.

Ložnice se vydařila podstatně lépe. Zelená barva na stěnách mě přímo uchvátila, v kombinaci se zajímavou tapetou a osvětlenými nikami vypadal pokoj fantasticky a hlavně reprezentativně. Velká postel přímo vybízela k pohodlnému poležení. A pracovní kout ve světlé barvě s velkým stolem? Ten také neměl chybu.

Zaujala mě mimo jiné také návštěva obchodu s postelemi a francouzskými doplňky, kde byly k vidění opravdu luxusní kovové postele. Mně osobně se moc líbí, ale ještě jsem nesebrala odvahu je nějak zapasovat do interiéru. Myslím, že jim sluší hodně velký prostor a potřebují také náležité doplňky. To postele dřevěné jsou na začlenění do ložnic mnohem jednodušší. Takže u nás zatím vede dřevo, co u vás?

6.6.2011 12:00| autor: Petra Martišková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist