Holky na tahu: Když vám jdou za družičky divoké mrchy

Tři nespokojené, sebestředné, závistivé kamarádky se sejdou na svatbě své spolužačky. Následuje hořká komedie, která by ráda řekla něco o krizi moderní ženy.

Považujete svatbu za skvělou událost, oslavu lásky a nezapomenutelný večírek? Hrdinky komedie Holky na tahu právě čeká svatba jejich kamarádky ze střední školy. Všechny jdou za družičky, jedna dokonce zastává důležitou roli svědkyně. Ani jedna si ale tuhle svatbu moc neužije. Každé totiž připomíná, jak jejich život vypadá úplně jinak, než si na střední představovaly. A taky že to není jejich svatba.

Napsala jsem, že Holky na tahu je komedie. Ale docela hořká. Právě to je na ní zajímavé. Jinak by totiž spadla jen do škatulky ženské nápodoby Pařby ve Vegas, pokus o odvázanou švandu, kde všichni mluví sprostě a mluví o sexu a dělají bláznivé věci a má to být vtipné, ale většinou spíš není. I když se Holky vezou na úspěchu podobně laděné komedii o svatbě, přátelství a zpackaném životě Ženy sobě, jejich příběh existuje už od roku 2010. Tehdy se hrál na jevišti v New Yorku. Autorka hry Leslye Headland ho i sama přepsala do filmu a zrežírovala. K tomu najala tři krásné a schopné herečky, Kirsten Dunst, Islu Fisher a Lizzy Caplan.

Jedna je vystresovaná, sebevědomá a sebestředná agresivní profi organizátorka, druhá nezakotvená nedospělá coura se zlomeným srdcem a třetí povolná blbka. Dva z těchto tří charakterů jsou poněkud jednostrunné, ale naštěstí hlavní děj se odehrává jen během jedné hektické noci, takže postavy se nemusí zas tolik vyvíjet. A všechny herečky své role uhrají. Nevěsta vypadá jako Rebel Wilson, herečka kvůli své objemnější postavě často využívána do rolí divných outsiderek. K čemuž se naštěstí Holky zas tak nesnižují.

[[related]]

Headland tempo drží taky hektické. Espakády zahrnují obvyklé propriety divoké noci jako strip klub, drogy a zničené svatební šaty. Až na pár fakt trapných scének aspoň nejsou úplně přitažené za vlasy. Děvčata nakonec nepřekvapivě dojdou k tomu, že se nemůžou chovat pořád jako mrchy a kravky, protože právě proto je nikdo nemá rád. Pokud neuvěříte jejich zábleskům lidskosti, pak vás asi tahle komedii bude iritovat. Autorka své hrdinky sice kritizuje, ale má je ráda. Snaží se totiž jejich pomocí říct něco o krizi současné emancipované ženy. Bohužel se jí to moc nepovede, protože v tom stresu dovést film nějak do konce už nestíhá postavy pořádně vykreslit. Takže jí z debutu zbyla jen průměrná žánrovka. Ale taková, u níž mi nevadí, že jsem ji viděla.

Bachelorette, USA 2012, 87 min. Režie Leslye Headland, hrají Isla Fisher, Kirsten Dunst, James Marsden, Lizzy Caplan, Adam Scott, Rebel Wilson, Hayes MacArthur, Nicole Signore, Ella Rae Peck. Premiéra 18. 10. 2012.

Hodnocení: 60 %

24.10.2012 8:00| autor: Aneta K.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist