Filmoví hrdinové, ze kterých by sis měla vzít příklad

Máš někdy plné zuby každodenních starostí a stereotypů? Bojuješ s touhou se vším praštit a konečně říct všem ne? Věř nám, že nejsi sama, dokonce i filmoví tvůrci přenáší podobné osudy na filmová plátna. Přinášíme ti několik filmových postav, které se vzepřely svému okolí a začaly žít konečně po svém. Vezmi si z nich příklad…

Vzpoura v Americké kráse

Pořádnou dávku naštvanosti převedl Kevin Spacey ve snímku Americká krása coby Lester Burnham. Ten se rozhodl, že už nebude podprůměrný chlap, co musí poslouchat nesmyslné rozkazy v práci a co jím opovrhuje žena i dcera. Ze zaměstnání se nechá vyhodit a za tučné odstupné si koupí auto snů, začne kouřit marihuanu a pomyslně se vrátí do doby, kdy mu bylo nejlépe, tedy do doby dospívání. A tato změna mu rozhodně prospěla, ze zakřiknutého Lestera se stal pohodový chlap, co si konečně dělá to, co chce.

Matky si řekly dost a vydaly se na tah

Starat se o domácnost, vychovávat děti, být úspěšná v práci a ještě si k tomu udržovat mladistvý vzhled je prostě někdy nad lidské možnosti. Pokud jsi stále na pokraji svých sil, pusť si americkou komedii Matky na tahu s Milou Kunis v hlavní roli. Ta už totiž má dost toho, jak musí být stále dokonalá a všem k dispozici. A tak si jednoho dne řekne stop a parádně si to užije. Nechej si inspirovat a nesnaž se za každou cenu být perfektní na všech frontách. Život je přeci o něčem jiném.

Teorie tygra- touha po svobodě

Nikdy není pozdě změnit svůj život. Veterinář Jan, kterého hraje Jiří Bartoška, sice už není žádný mladík, ale tomu nezabrání si život užít podle svých představ. Na stará kolena se vzepře své pedantské manželce a s baťohem na zádech se vydává na výlety. Prostě už nemůže vystát pevná pravidla a v jeho cestě za svobodou mu nic nezabrání. Je dokonce ochoten se zavřít do psychiatrické léčebny, odkud podniká dobrodružné výpravy, jen aby unikl vlivu své ženy. A donutí i svého zetě, aby se i on postavil své manželce dříve, než bude pozdě. Tento film o svobodě nabije určitě tebe.

Když muži nesnáší ženy

Další hrdinkou, která si nenechala na sobě dříví štípat, je bezesporu Lizbeth Salanderová ve švédské trilogii, jejíž první část „Muži, kteří nenávidí ženy“ nás zavede do příběhu mladé dívky stiženou opravdu krutým osudem. Nicméně do sebe uzavřená Lizbeth si nenechá nic líbit a s křivdami spáchané na své osobě se dokáže statečně poprat. Pokud jsi film viděla, tak určitě nezapomeneš scénu, ve které se Lizbeth mstí svému poručníkovi za to, že ji zneužil, opravdu specifickým způsobem.

Vzdor ve Starcích na chmelu

Za svým si šli i mladičká Hanka a čestný, i když trochu podivínský, mladík Filip z českého legendárního filmu Starci na chmelu. Tato filmová legenda vypráví krásný příběh o lásce dvou lidí, kterým prostě osud nepřál. I navzdory tomu se zamilovaný pár rozhodl své city přiznat před okolím a vzepřít se všem, kteří jim lásku závidí.

Filmoví hrdinové někdy dokáží inspirovat diváky, aby se také vzepřeli svému okolí a žili si po svém, co myslíš? Máš nějakého oblíbeného hrdinu, který se dokázal postavit ať už nepřízni osudu nebo tlaku okolí? Napiš nám to do diskuze.

Text: Alžběta Bublanová

Foto: Profimedia.cz

18.4.2017 10:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist