Filmová recenze: P.S. Miluji Tě

Pojem "romantická komedie" se v poslední době pomalu stával synonymem poněkud přeslazených, zoufale šablonovitých a nepříliš vtipných filmových kousků. "P.S. Miluji tě" nastoluje nový řád.

Holly a Gerry jsou šťastně zamilovaní, manželé navzdory nesouhlasu rodičů a všem překážkám. Hned v úvodu vás o tom přesvědčí scéna hádky i krásného usmiřování, láska až za hrob. A přesně to se bohužel stane, střihem se přeneseme na Gerryho pohřeb. Holly ztratí chuť žít a je připravená zestárnout a umřít ve svém bytě. Gerry ale před tím než umřel, napsal Holly dopisy, které jí mají pomoci ztrátu překonat. Tyto dopisy drží Holly při životě a ačkoli se může zdát, že je jimi připoutávána zpátky k minulosti, právě takto jí Gerry pomáhá začít znova…

Já vím, nezní to jako komedie, ale věřte, že se budete výborně bavit. A pak zase možná i plakat. Díky skvělému humoru však film neslouzává do slzavého údolí.

Hillary Swank je jako Holly úžasná (a krásná) jak v dramatických scénách, kdy se utápí ve svém žalu, tak v těch legračních (a i ty dramatické jsou leckdy legrační…). Gerryho hraje Gerard Butler (známý jako král Leonidas z filmu 300: Bitva u Thermopyl) s okouzlujícím irským šarmem. Užijete si jej v retrospektivách, kde romantika jde ruku v ruce s vtipem a žal s úsměvem, přičemž hranice emocí se dokonale prolínají.

Skvělé jsou i vedlejší postavy, vyniká zejména Hollyina kamarádka Denise (Lisa Kudrow) a legračně neohrabaný nápadník Daniel (Harry Connic Jr.).

To všechno vytváří skvělou romantickou komedii v tom nejlepším slova smyslu, kde romantická neznamená „otravná“ a komedie zase „trapně přihlouplá“.

Na tento film rozhodně nemusíte s kamarátkou, partner se bude bavit stejně dobře jako vy!

Premiéra 20. prosince 2007
Režie:  Richard LaGravenese
Scénář:  Richard LaGravenese, Steven Rogers, podle knihy Cecelie Ahern
Hudba:  John Powell
Hrají: Hilary Swank, Gerard Butler, Lisa Kudrow, Gina Gershon, Kathy Bates

Soutěž k filmu zde.

Podívejte se na trailer:

28.12.2007 12:00| autor: Katka Landlová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist