Dokonalé fotografie? Jedině ze zahrady

Venkovní focení malých dětí je stále oblíbenější. Máš už také v archivu snímky, které hýří pohybem, láskou i barvami? Pokud ne, nastává ideální doba na venkovní focení se objednat. Příroda je nyní nejkrásnější, bude dokonalou dekorací k tvým krásným dětem…

Venkovní fotografie mají jedinečnou výhodu… Protože vznikají v místě, kde se malí neposedové cítí skvěle, jsou pohodové, bez zrcadlení zbytečného stresu, plné něhy. Pořiďte si, s celou rodinou, snímky, na které budete opravdu pyšní.

O co jde?

V zásadě je to velice jednoduché. Pokud máš v rodině někoho, kdo focení nenávidí (třeba partnera), oznam mu, že vyrážíte na piknik, a zbytek nechej na nás. Díky tomu, že i ten největší morous se bude v naší péči cítit skvěle, snadno dosáhneš na snímky, které zatím patřily do říše snů.

Piknikujte, nechte děti hrát si v trávě, občas mrkněte po fotografovi, který nenásilně zachytí vaši pohodovou rodinku během odpočinku. Snímky, které takto vzniknou, jsou přesně tou esencí rodinné pohody, sounáležitosti i lásky, kterou je třeba mít na očích, až vám bude třeba trochu úzko.

Exteriérové fotografie mají zcela jiný náboj ve srovnání s těmi interiérovými. Děti bývají během takového focení přirozené, dobře spolupracují, odhalí své pravé já, které se fotografům snadno podaří zachytit, což je jeden z důvodů, proč jej i odborníci upřednostňují.

Odborníci se shodují na tom, že ač jsi fotograf amatér a máš pocit, že snímků „z venku“, máš v mobilu dostatek, je dobré mít také obrázky, které tvoří někdo jiný. Minimálně z toho důvodu, že na snímcích, které lovíš ty, vždy jedna osoba chybí a rodina není celá a pohromadě. Fotograf Martin Matějíček z www.fotoprome.cz tento fakt potvrzuje: „Možná si myslíte, že fotografiemi širší rodinu zásobujete poměrně pravidelně, nikdy ale nedosáhnete, během fotografování momentek, takového efektu, který zvládnou profesionálně vyškolení fotografové. Ono to tak nevypadá, ale celému aktu focení předchází poměrně složitá příprava, jako je výběr lokality, dekor okolí, každý detail je několikrát pečlivě překontrolován a ověřen. Tak se vyhnete tomu, že vám do záběru vběhne cizí neposedný pejsek, dítě v okamžiku focení štípne komár, a podobně. Fotografové mají na takové detaily, které laikovi mohou uniknout, vycvičené oko, takže výsledek opravdu stojí za to. Osobně, po mnohaleté zkušenosti, považuji venkovní fotografování za jednu z nejsložitějších disciplín a vždy mám velkou radost, když jsou naši klienti z výsledku nadšení. A ještě větší radost mám, když si domlouvají venkovní sezení v pravidelném intervalu. To je pro mne důkazem, že práci odvádíme opravdu dobře.“

Tipy pro tebe: 

  1. Neboj se toho, že bys na denním světle vypadala bledá. Rozesmáte sluníčko skrátka sluší všem
  2. Fotograf vždy vybere v předstihu místo focení, aby bylo pro focení nejvhodnější a co možná nejbohatší na různorodá zákoutí.
  3. Styling oblečení je na tobě, přírodními zemitými tóny či jemnými barevnými tóny a jednoduchostí nikdy nic nezkazíš.
  4. Pro své děti měj raději připravené náhradní oblečení, protože „nehoda, není náhoda“.
  5. Nech děti, aby si hrály podle svého uvážení. I když to tak nevypadá, fotograf pilně pracuje a dokáže vystihnout přesně ten moment, který stojí za zachycení.
  6. Ty si své odpoledne s dětmi také užiješ. Jejich dětství utíká tak rychle. Pamatuj si proto výjimečné okamžiky, věř, že venkovní focení mezi ně rozhodně bude patřit…

Více na www.fotoprome.cz a podívej se také do galerie, jak krásné fotky můžeš mít i ty.

11.4.2016 12:00| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist