Co všechno nosí ženy v kabelce? Budete se divit!

Osm – takový je počet kabelek, jež vlastní průměrná žena. Žijí mezi námi ale i takové, které jich mají více než sto, těch jsou ale pouhá tři procenta. A možná byste nevěřila, co všechno se dá v útrobách kabelky najít…

Peněženka, mobil, pero, papírové kapesníčky – to jsou nejčastější předměty, které ženy v kabelkách nosí. Ale najdou se v nich i věci poněkud zvláštní.

Posuďte: tak třeba chlupy mrtvé kočky, panenka voodoo (sloužící zřejmě k tomu, aby si dotyčná mohla kdykoliv to bude potřeba vyřídit účty se svým bývalým), čutora brandy, kus uhlí, brambora nebo třeba mačky (ty zřejmě v kabele nosí horlivé horolezkyně, tedy když zrovna potřebují odhodit tradiční batoh). Zdá se vám to neuvěřitelné? Možná jsou podobné libůstky výsadou Britek – odtud totiž pochází průzkum. Ačkoliv kdoví, jak by dopadly Češky

Jedno je jisté. Designové kousky jsou pro většinu žen tabu. Za kabelku totiž žena vynaloží v průměru tisíc korun. Pouze jedna z dvaceti neváhá utratit kulatější obnos – řekněme třeba šest tisíc. Naproti tomu jedna třetina žen dokonce uvedla, že o drahé kabelky nemají zájem vůbec. Ty zbývající by si přály vlastnit kabelku značky Mulberry, následuje Louis Vuitton, Prada, Gucci a Hermes. Ne každá jsme ale Jana Nagyová, že?

Nepřehlédněte naší velkou fotogalerii trendy kabelek!

Zajímavá je taky celková hodnota předmětů, jež kabelka ukrývá – tedy samozřejmě včetně obsahu peněženky. Ta se vyšplhala bezmála na deset tisíc korun.

„Ukaž mi svou kabelku – a já ti řeknu jaká jsi,“ i tak by se dal shrnout poznatek, že dobrá čtvrtina žen posuzuje své kolegyně právě podle tašky přes rameno.

A jak se ženy dívají na trend několika posledních let – a sice chlapa s kabelkou? Vzpomeňme třeba na Ronaldina a jeho fotbalové kolegy, ti všichni jdou s dobou. Pánové metrosexuálové, máte smůlu, většina žen (77 %) se shodne na tom, že je muž s kabelkou odpuzuje. „Tady je svět ještě normální,“ dalo by se říci.

Top 10 předmětů, které jsou v kabelce nejčastěji

1.Peněženka

2. Mobil

3. Pero

4. Kapesníčky

5. Klíčky od auta

6. Balzám na rty

7. Hřeben

8. Rtěnka

9. Krém na ruce

10. Deštník

A co nosíte v kabelce vy? Pochlubte se nám…

Foto: Profimedia.cz

24.3.2014 10:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist