Sex? Pětina žen dá přednost novým botám!

Touha má mnoho podob a některé ženy přivede více do varu nový pár lodiček než ruce jejich přítele. Konkrétně to tak má každá pátá.

A když je řeč o botách, myslíme tím ty na vysokém podpatku. Mnoho žen začalo lačnit po krásných nepraktických lodičkách z dílny Manola Blahnika. To lze přičíst na vrub seriálu Sex ve městě, který v některých ženách burcoval spíše než chuť na sex chuť nakupovat – boty především. Ačkoliv… Věděla jste, že v úvodní znělce seriálu má na noze titulní hrdinka boty z výprodeje za pouhých pět dolarů?

Sexy jsou ovšem luxusní boty. Na ty značkové nicméně může většina z nás zapomenout, a tak 82% žen přiznává trochu se studem, že má v botníku boty, které co možná nejvěrněji napodobují drahé značky, případně že drahé značky nakupují až po výrazné slevě. I tak ale jejich cena zpravidla není tak nízká, aby to partner dokázal pochopit, a tak každá druhá žena na jeho otázku, kolik ty nové boty stály, raději zalže. Údaje zjistila jedna americká studie, do níž se zapojila tisícovka žen ve věku 35 až 44 let.

A co ještě průzkum prokázal? Tak třeba průměrná Američanka vlastní 17 párů bot, nicméně pravidelně nazuje jen tři. Že by další důkaz o tom, že pořizování bot se stává spíše vášní než nutností? „Rok bez sexu bych si dokázala představit, ale rok bez své sbírky bot? Stěží! Miluji boty, možná jsem jimi posedlá, vlastním už více než padesát párů a má sbírka se neustále rozrůstá,“ říká pětadvacetiletá Iveta.

článek

Boty ale nejsou jen módním výstřelkem, pokud se říká „podle nosa poznáš kosa,“ tak o botách platí něco podobného. Více než polovina žen totiž přiznala, že muže hodnotí na základě toho, v jakém stavu je jejich obuv. A pokud je zanedbaná, je to důvod ve vztahu nepokračovat.

A až čtvrtina žen by se nikdy nevzdala bot na vysokých podpatcích, a to ani ze zdravotních důvodů! Mezi ně zřejmě patří i Victoria Beckham. „Nemohu se soustředit v botách bez podpatku,“ nechala se slyšet celebrita. A svou vášeň pro podpatky neskrývá ani britská modelka Kate Moss: „Když jdu tancovat, vezmu si vždy boty na nejvyšším podpatku v kombinaci s nejkratšími šaty,“ odtajnila své know-how. „Dejte dívce správné boty a ona si podmaní celý svět,“ nepodceňovala obuv ani slavná star Marilyn Monroe. Pozadu nezůstávají ale ani české celebrity: „Šílím po botách, mám jich třicet párů,“ nechala se slyšet Bára Basiková.

A věhlasný návrhář bot Christian Louboutin zase říká: „Žena může nosit kabelku, ale boty nosí ženu.“ A to je ta nejvýstižnější odpověď otázku, proč právě boty, a ne třeba kabelky či šály. A proč právě boty na podpatku a ne třeba pohodlné polobotky.

A jak to máte vy? Také dáte přednost botám před sexem?

Foto zdroj: profimedia.cz

24.6.2014 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist