Česko Slovensko má talent: Konečně pořádná show!

Poslední semifinále bylo skvělé. Ovšem ukázalo také na špatnou celkovou dramaturgii. Víc nevyrovnaná ta tři kola snad ani být nemohla…

Chápu, že si chtěli nechat ta nejlepší čísla na konec. Ale i díky tomu máme ve finále třeba tři nemastné neslané tenory a dvě zpívající holčičky, z nichž jedna je podstatně lepší, než ta druhá, a které nemají nejmenší šanci proti fantastické Evě Burešové.
Naštěstí si tuto nevyrovnanost a příliš mnoho zpěváků ve finále uvědomila i porota, a z posledního semifinále se rozhodla poslat dál čtyři soutěžící namísto tří, což se ukázalo jako velmi chytrý tah.

A co se týče mých prognóz, a prognóz sázkové kanceláře, hádejte, kdo to trefil líp! No přece já 🙂

Ladylicious
Vlastně jenom díky výjimečnému opatření čtyř postupujících máme ve finále skvělou holčičí taneční skupinu Ladylicious. Jejich vystoupení bylo skvěle provedené, progresivní, na mě sice málo barevné, ale to byl v tomto případě záměr, takže to budu těžko vytýkat. Mám radost, že postoupili – je to konec konců jediná taneční skupina ve finále.

Albertíkova báječná show
Tak tohle bylo ale překvapení! U Bertíkova skeče na castingu jsem se skvěle bavila, ale spojení slov semifinále a Albertíkova báječná show mi nedělalo moc dobře v oblasti žaludku. Ale bylo to mnohem, MNOHEM lepší, než jsem čekala! Infantilní klaun rozvinul úspěšný koncept interakce s porotou, hlavně teda se „strejdou Slávem“ 🙂 Právě aktivní improvizace s diváky je jeho silná stránka – a udělal to dobře. Tak dobře, že se dostal do první pětky diváckého hlasování, takže byl vlastní „první pod čarou“. To myslím nečekal nikdo. Největší pecka ale přišla na úplný závěr dílu, kdy se Jaro Slávik, který měl po celou dobu Bertíkova vystoupení naprosto kamenný obličej, přiznal, že to byla skvělá show, a že ještě nikdy neměl takový problém se nesmát! Takže celkem bravurně zahrál tu roli nabručeného strejdy – klobouk dolů!

Pavel Callta
Sympatický kluk, který mě taky celkem přkevapil, protože jsem myslela, že má jen tu jednu ukňouranou hlasovou polohu, kterou moc nemusím. Ale nemá! Jeho vystoupení by bylo super, kdyby tolik nešaškoval s tím odposlechem a nebyl tak nervózní – tím to celé trochu posunul na nižší úroveň. Nepomohlo ani to, že vizuální stránka vystoupení mi připadala jako minulotýdenní Tomáš Buranovský přes kopírák. A v porovnání s ním neměl Pavel moc šancí. Ale stejně bych nechtěla vidět dalšího zpěváka cizích songů ve finále…

„Strejda a synovec“ Jo-Joo
Jsou úžasní, jsou šikovní, jsou milí, mají rádi zvířátka, mají velkou rodinu a umí šplhat jako opičky. Ale já to všeobecné nadšení moc nesdílím. Ani nevím proč, možná to nemá úplně konkrétní důvod. Možná to souvisí s faktem, že moc nefandím cirkusu. Nepřipadá mi úplně cool bavit se pohledem na pokořovaná a pokořená zvířata, která předvádějí „kousky pro naše pobavení“. Ale tím rozhodně neodsuzuju všechny kolem cirkusu, věřím, že jsou tam lidé, kteří zvířata milují a kteří svou práci dělají s citem a nejlepším záměrem. Ale ten princip mě osobně prostě nesedí. Zkrátka, ve finále by mi kluci nechyběli, radši bych tam viděla Vertigo, ale nijak mi tam nevadí a postup si očividně zasloužili.

Moussa Ali
Už jsem to jednou psala, že tento Egypťan byl v semifinále omylem. A připadá mi trochu legrační, když porotci už před vystoupením zcela logicky říkají, že na finále Moussa nemá, pak ale nechápu, proč ho do toho semifinále posílali. Jsem si myslela, že tam měli být ti, o kterých si porota myslí, že na finále mají. Asi jsem se spletla.

Uncles and Papas
Já – dnes – mám talent, a jestli ty nemáš talent, tak musíš z kola ven!
Živý hip-hop, živá hudba, jo, jsou super, teď už zbývá jen nepropásnout tu fantastickou šanci, kterou jim televize dala, že jsou ze dne na den známí po celé republice (ehm, republikách), a pokračovat v tvorbě.

Atai Omurzakov
A tady přestává veškerá legrace. Ten kluk umí věci, jaké jste v životě neviděli. Strhne vás od první vteřiny a nepustí vás. Ale když mluví, tak je tak skromnej a tichej, že máte chuť ho pohladit a říct neboooj, poceeem. Byla jsem u vytržení, nedýchala jsem, až při potlesku jsem si uvědomila, že jsem nějak celou dobu zapoměla zavřít pusu, a že mi slzy tečou po tváři. Fantazie. Nejúžasnější číslo celé sutěže!

Tomáš a Viktor Valacsay
Ha. Mentalisti. To je taky velká pecka, ale tentokrát z toho udělali horor. Celou cobu jsem se třásla zimou. Takhle vyděšená jsem nebyla snad nidky v životě. Jakýkoli hollywoodský krvák by byl na to krátký. Tentokrát to bylo pro milovníky strachu, a to je podle mě důvod, proč svoji šanci nevyužili moc dobře.
Ale co je skvělé, že schopnost telepatie takhle v přímém přenosu snad musí přesvědčit každého o existenci skutečné energie myšlenky, že to je něco skutečného, co se opravdu dá vnímat a má své projevy v reálném světě. A protože se to nedá změřit, respektive že současná fyzika to neumí změřit a definovat, ještě neznamená, že to neexistuje.

Eva Burešová
Jediná zpěvačka, která opravdu patří do finále. Půvabná, milá, s nádherným hlasem a naprosto profesionálním provedením. Nepotřebovala na jevišti vůbec nic. „Jen“ skvělou hudbu a sebe. Hurá!

PS: A když přišel Richard Nedvěd, tak jsem se málem počůrala smíchy 🙂

Suma sumárum

Postoupili:
Atai Omurzakov
Eva Burešová
Jo-joo
Ladylicious

Největší zklamání:
Že mentalisti šli na vážno, namísto aby bavili lehčeji

Největší překvapení:
Že Jarovi se líbil Bertík!

Největší omyl:
Moussa Ali. Od začátku do konce.

Největší trapas:
Občasné střihačské/reklamní kiksy

Největší bomba:
Atai! hip hip! Atai!

22.11.2011 12:00| autor: Katka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist