Berlínský hotel váží své hosty!

Berlín je zajímavé město, kam se vyplatí jet na dovolenou, nebo třeba na Silvestra. Pokud se však často stresujete kvůli své váze, pak si dávejte bedlivý pozor na to, kde se ubytujete!

Právě v Berlíně totiž existuje hotel, kde hosté platí za ubytování podle toho, kolik váží. Výhodu tedy mají velmi štíhlí lidé, kteří mohou za ubytování značně ušetřit. Jedná se o tříhvězdičkový hotel Ostfriesland Norden.

Stalo se to tak: Majitel hotelu, Juergen Heckrodt, řekl v žertu jedné paní, která do hotelu jezdila každý rok, že by od ní měl vybírat větší částku za ubytování, protože rok od roku váží víc a víc.

Příští rok paní (kupodivu) opět přijela, ale jelikož zhubla, požadovala po majiteli hotelu slevu.

A tak pan Heckrodt zavedl poplatek platby podle váhy – za 1 kg přibližně 14 Kč (50 centů). Heckrodtova obchodní teorie se totiž opírá o tvrzení, že štíhlí lidé jsou zdravější, a tak žijí déle, tudíž se jako hosté víckrát vracejí.

A zřejmě to funguje – hosté se skutečně vracejí, a ve snaze ušetřit jsou štíhlejší a štíhlejší.  Jak uvádí majitel hotelu, jeden host se při vážení i vysvékl do spodního prádla, aby ušetřil co nejvíce peněz.

Pokud se hosté (věštinou ženy) nechtějí vážit, zaplatí běžnou cenu za ubytování, podle ceníku. No, já asi raději zůstanu doma, jak to tak vypadá:-)

18.12.2010 12:00| autor: Lucie Elen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist