Femina.cz » Magazín » Zábava » Chytlavé PC hry pro ženy: Pojď si hrát!

Chytlavé PC hry pro ženy: Pojď si hrát!

Chytlavé PC hry pro ženy: Pojď si hrát!

Magazín: Zábava | autor: Lenka Zelnitiusová | vydáno 21. 04. 2015

Myslíš si, že na nás – něžné pohlaví - tvůrci her zapomněli? Ale vůbec ne! Rozhodli jsme se v redakci vypátrat, které počítačové hry jsou jako stvořené přímo na míru ženám. A podle všeho to vypadá, že jich vůbec není málo. Zapomeň na práci a nechej se unést virtuálním světem zábavy. Relax je totiž zkrátka a jednoduše potřebný.

The Sims: Fenomén dnešní doby a skvělý simulátor života

Nevyvíjí se život podle tvých představ? Máš všeho po krk a nejraději by ses na všechny povinnosti jednoduše vykašlala? Všechny své fantazie, přání a sny můžeš vyzkoušet na nečisto ve virtuálním světě simíků. Postavíš si dům dle svého, najdeš si partnera (klidně hned několik), můžeš být vydržovanou paničkou, nebo se stát ambiciózní byznysmenkou a sklízet jeden úspěch za druhým.  Zdá se ti to tak trochu divné, hrát ve tvém věku hry? Možná tě překvapí názor naší čtenářky Kamily.

„Adélka si pořád přála koupit hru The Sims 3 a na narozeniny jsme jí konečně její přání splnili. Byla jsem opravdu překvapená, jak skvěle je hra ztvárněná a musím říct, že si ji o víkendu u kafé ráda zahraji. Navrhnu si bydlení, přestavím ložnici, bazén, odletím do Francie a žiju tak, jak mi reálný život neumožňuje. Po hraní se cítím jako jiný člověk a pocit frustrace je tatam. Dokonce i můj manžel si ji tu a tam rád zahraje, živí se jako návrhář interiérů a  tak zkouší své nápady i když relaxuje,“ vysvětluje mladá maminka Klára (29).

Tvůrci se neustále předhánějí, před chvílí byla hitem trojka a teď si u skalních příznivců získává své fanoušky už čtvrté pokračování. Vzhledem k tomu, že je ale trojka kompletní, máš široké spektrum možností. Simíci mohou cestovat, žít s domácími mazlíčky, prozkoumávat tropický ráj, navštívit budoucnost, zkrátka vše, co si jen dovedeš představit.

Zoufalé manželky: Buď jedna z nich

Někdo může namítat, že se nejedná o žádnou novinku, ale to přece nevadí. Pokud jsi zbožňovala Zoufalky, možná tě potěší možnost, zahrát si je jako počítačovou hru. Staneš se jednou z nich, budeš muset odhalit tajemství, starat se o domácnost, rodinu a dům a k tomu navíc ještě o tom drbat se sousedkami z Wisteria Lane.

„Zoufalé manželky miluji dodnes a řadím se mezi jejich fanynky. Mám jejich parfém, kuchařku, všechny díly na DVD, ale počítačová hra mi unikla. Doufám, že ji ještě v obchodě seženu, ráda bych si ji zahrála.“ Laura, 28 let.

Co si ještě zahrát, když máš volno a chuť?

Ráda navrhuješ, stavíš a buduješ? Staň se majitelkou zoo, nebo zábavného parku. Sice se jedná o starší hry, ale zase je zaručeně zprovozníš i na starém počítači. Zoo Tycoon nebo Roller Coaster Tycoon jsou osvědčené hitovky. Navíc si nové díly můžeš zahrát i na Xboxu.  


Pokud tě ale baví i závodní hry, nebo akční střílečky, zahrajte si spolu s partnerem. Uvidíš, jakou mu tím uděláš radost.

„Za sebe můžu doporučit Mafiu (první díl je moje srdcovka), Tomb Raider, Unreal Tournament (taky jedničku, starý, ale dobrý) a Max Payne. Nejsou to sice klasické hry pro ženy, ale mě to baví už hodně dlouho.“ Majka, 25 let

Zahraješ si tu a tam nějakou hru? Nebo raději odpočíváš jinak?

Foto zdroj: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
27. 08. 2016 Pavla PC hry (reakcí: 0)
01. 02. 2016 Viky17 - (reakcí: 0)
27. 04. 2015 Markéta Hry (reakcí: 0)
24. 04. 2015 kacenka811 .. (reakcí: 0)
22. 04. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
22. 04. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)
21. 04. 2015 giudi bohužel (reakcí: 0)
21. 04. 2015 pepina . (reakcí: 0)
21. 04. 2015 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 03. 2017 Horoskop Lev

Doteď jsi všechno řešila v poklidu a bez valného zájmu, nyní přichází čas si pořádně dupnout a prosadit také své zájm... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Teď jsi právě ve stádiu, kdy si velmi dobře uvědomuješ, že je zapotřebí udělat nutné životní změny. Pochopila jsi, že vzorce navyklého chování byly jen staré minulostn...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist