Femina.cz » Magazín » Wellness » Jak na nepříjemné letní angíny

Jak na nepříjemné letní angíny

Jak na nepříjemné letní angíny

Magazín: Wellness | autor: Renata Petříčková | vydáno 17. 08. 2012

Jediná jejich výhoda je, že lze zažít při 35 stupňových vedrech báječné pocity, kdy vám je neskutečná zima. Zimnice při horečce se může někdy zdát celkem úlevou v letních parnech. Nezdá se to, ale angína je poměrně časté letní onemocnění šířené kapénkově s inkubační dobou dva až čtyři dny – to jen pro případ, že byste chtěli pátrat, kde jste k té letní radosti přišli.

„Všichni kolem se potili a pili ledové nápoje a mně byli dvě deky málo. Byla mi neskutečná zima.“  Stěžuje si Lenka. To jsou asi jediné smyslové výhody, protože ostatní pocity schvácenosti, bolest v krku a zduřelé uzliny už k závisti rozhodně nejsou.

Angíny v létě nejsou vzácností
Příčina je zdánlivě neodhalitelná. Není zima, není sychravo, tak z čeho? Často pijeme ledové nápoje, klimatizujeme a naše zpocená kůže prochládá vlivem průvanu či stolních větráků. Teplotní šoky a extrémní zachlazování sliznice krku vede k jejímu oslabení vůči vlivů různých bakterií a virů. Prudké přechody z klimatizovaných místností do vedra navíc podle lékařů oslabují i imunitu. K angíně je náhle logicky jen krůček!

Může  být virová i bakteriální
Oba dva druhy angín je třeba důkladně vyléčit a vyležet, jinak hrozí známé komplikace. Revmatické postižení srdce či selhávání ledvin nebo místní komplikace, kterou je vznik hnisavého abscesu v krku. Léčba angíny je většinou antibiotická, častěji se vyskytuje streptokoková angína, která je bakteriálního původu. Podobné příznaky má také infekční mononukleóza, takže s angínou vždy pro jistotu vyhledejte lékaře.  Virové (herpetické) angíny jsou pak léčeny antivirotiky nebo v lehčích případech odezní samy.

TIP: Bolesti v krku uleví nejrůznější pastilky, kloktání slanou vodou či šalvějí. Imunitu a boj s nemocí podpoří i přírodní prostředky, speciální antivirové a antibakteriální bylinné kapky .

Rekonvalescence může být dlouhá
Angíny jsou zrádné tím, že poměrně dlouho trvá, než se z nich dokonale dostaneme opět k pocitu plného zdraví. Samo onemocnění je velmi vyčerpávající, vysoké horečky a bolesti kloubů a svalů naší kondici nepřidají a po vyléčení by mělo  následovat minimálně 14 dnů lehčího režimu bez zbytečné zátěže. Organismus je ještě nějakou dobu oslaben.

Opakované zákeřné útoky?
Jsou nešťastníci, kteří je mají v létě i v zimě. Angína si nevybírá. Lidé, kteří jsou náchylní k opakování angínových infekcí pak mohou trpět i trvalým pocitem únavy a tehdy je třeba se poohlédnout i po stavu imunity a zacílit dlouhodobou léčbu právě tam. Z přírodních prostředků jsou na posílení imunity výborné přípravky s hlívou ústřičnou nebo echinaceou a podávání probiotik.

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
07. 10. 2013 Veronika HM Pastilky (reakcí: 0)
26. 09. 2013 Jana HM Pastilky (reakcí: 0)
17. 05. 2013 pavla vitamíny a na horečk u sirup (reakcí: 0)
11. 10. 2012 helenadon don (reakcí: 1)
03. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
26. 08. 2012 manislava letní angíny (reakcí: 0)
18. 08. 2012 pepina . (reakcí: 0)
18. 08. 2012 forjames angína (reakcí: 0)
17. 08. 2012 Sarinka_K Angíny v létě (reakcí: 0)
17. 08. 2012 Daniela76 Letní angíny (reakcí: 1)
17. 08. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
17. 08. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
17. 08. 2012 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

24. 03. 2017 Horoskop Býk

Příliš často na tebe dotírají myšlenky, že jsi k ničemu, že tě nic nebaví. Než se propadneš do úplné deprese, zkus lé... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist