Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Chcete shodit břicho? Posilování vám nepomůže!

Chcete shodit břicho? Posilování vám nepomůže!

Chcete shodit břicho? Posilování vám nepomůže!

Magazín: Hubnutí | autor: Jana Hlavatá | vydáno 22. 11. 2013

Cvičíte poctivě několik desítek lehů sedů denně, k tomu návdavkem pár sérií zkracovaček, ale vaše břicho neustále zdobí nevzhledný špek? Jak je to možné, že ne a ne přes břicho zhubnout? Odpověď je možná překvapující: posilovacími cviky břicho zpevníte, ale nezhubnete.

Mnoho žen se mylně domnívá, že když budou doma pravidelně provádět cviky na břicho, tak zhubnou právě v těchto problémových partiích. Cviky jsou pro bříško sice prospěšné, ale trochu jiným způsobem než si ženy představují. Tyto cviky pomáhají zpevnit povolené břišní svalstvo a zformovat postavu, ale nezaručí odstranění odolné tukové pneumatiky.

Spalování tuků je běh na dlouhou trať
Tělo se, laicky řečeno, skládá z tuků a svalů. Pokud chceme u nějaké tělesné partie snížit její objem, musíme nejprve spálit nahromaděné tukové polštářky. A to platí jak pro boky, stehna tak břicho. Ke spalování tuků se hodí zejména pravidelné, minimálně čtyřicetiminutové aerobní aktivity, jako jsou například chůze, kruhový posilovací trénink, běh, jízda na kole apod. Pokud se vaše tepová frekvence pohybuje v aerobním pásmu, tělo čerpá energii z vašich tukových zásob. Při anaerobním pohybu spalujete cukry a tuky zůstávají netknuté. Bohužel.

Tělo spaluje tuky rovnoměrně po celém těle
Máte-li břicho schované pod letitým nánosem tukových buněk, musíte počítat s tím, že krásně vyrýsovaného, pěkně zpevněného bříška se dočkáte teprve tehdy, když se vám podaří zbavit tukových pneumatik, které zakrývají vaše břišní svaly. Nečekejte však, vaše bříško splaskne během pár týdnů intenzivního cvičení. Chce to pravidelnost a trpělivost. Spalování tuků totiž nelze nijak řídit. Tělo nebude spalovat tuk pouze z vašeho břicha, ale ze všech vašich tukových zásob. Zásoby tuku se vám budou ztenčovat souměrně po celém těle. Na první pohled vám bude připadat, že tuk vám mizí pouze na zadečku nebo na stehnech, ale bříško zůstává nezměněné. Ve skutečnosti ale můžete hubnout i na břiše, ale tělo bude nejprve spalovat váš útrobní tuk, který obaluje orgány, a teprve poté začne spalovat okem viditelný tuk, kvůli kterému to všechno děláte. Ale cvičení samo o sobě není samospasitelné. Nezapomínejte však na zdravý a vyvážený jídelníček. Častou chybou bývá to, že ženy ze stravy vyloučí veškeré tuky, ale cukry konzumují dále ve velkém. Přitom nadbytek cukrů tělo transformuje do tukových zásob.

Sex? Teď ne, dávají seriál!

Sex? Teď ne, dávají seriál!

Stalo se vám někdy, že jste partnerovo naléhání odmítla, protože jste na sex prostě neměla chuť? ...

Cvičte pravidelně a s mírou. Nezapomínejte ani na regeneraci!
Cviky zaměřené na posilování břišní svalů formují vaše svaly, nikoliv vaše tukové zásoby. Cvičte ideálně třikrát až čtyřikrát týdně alespoň čtyřicet minut. Neznamená totiž, že budete-li cvičit intenzivně každý den, že vaše tělo rychleji zeštíhlí. Dopřávejte svým svalům dost času na regeneraci. A ještě jedná dobrá zpráva. Nemusíte za jednu minutu udělat sto lehů sedů v šíleném tempu, naopak jde o to, aby každý cvik byl proveden pomalu a správně.

Váhu nevytahujte. Spolehněte se na krejčovský metr!
A pokud chcete sledovat pokroky, zapomeňte zpočátku na vážení na váze. Obyčejná váha vám řekne jen to, jakou máte aktuální hmotnost, ale už vám neřekne nic o tom, kolik procent z té hmotnosti tvoří svaly a kolik tuky. Buď můžete sáhnout po váze, jež umí sledovat i tyto poměry, pozor – tyto hodnoty jsou vždy jen orientační, - abyste měly alespoň přehled o tom, zda svalů přibývá nebo ne. Výživoví experti zase doporučují pravidelné měření problémových partií metrem. Dobrou službu vám mohou udělat i nějaké hodně těsné kalhoty, které byste chtěla v blízké době obléknout. Můžete se do nich zkusit jednou za čas obléknout a uvidíte, zda jste ubyly na objemu, a pokud ano, v jakých partiích.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
11. 09. 2015 Hanka Podpora hubnutí (reakcí: 1)
10. 02. 2014 Lenka C.L.A. trioActiv (reakcí: 0)
25. 11. 2013 Lenka ... (reakcí: 0)
23. 11. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
22. 11. 2013 glady ... (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

27. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Změny týkající se tvé kariéry jsou na spadnutí. Práce, která tě již nikam neposouvá, skončí, nejen, že dostaneš odstu... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist