Zdravotní pojišťovny přispívají na sport i prevenci. Proč toho nevyužít?

Příspěvky na pohybové aktivity a zdravotní prevenci se každoročně zvyšují a využívá je čím dál víc klientů zdravotních pojišťoven. Stále je však mezi pojištěnci značný počet těch, kteří o nich buď nevědí, nebo je odrazuje administrativa spojená s jejich získáním.

bannery-os14-1100x618.jpg Zdroj: VOZP

A to je rozhodně škoda. Stačí si prostudovat webové stránky, zavolat na infolinku nebo se přijít osobně informovat na kontaktní místo té které pojišťovny.

Jsme si vědomi toho, že preventivní programy musí být atraktivní pro všechny skupiny klientů a vyřízení příspěvků nesmí být složité. Každý náš klient může vyčerpat tři příspěvky za rok, stačí vyplnit jednoduchou žádost a přiložit doklad o úhradě. Lze to udělat také on-line přes náš webový portál nebo mobilní aplikaci,“ vysvětluje vedoucí marketingu Vojenské zdravotní pojišťovny Jan Mates a dodává: „Získání příspěvků rozhodně nepodmiňujeme žádným střádáním bodů či kreditů, může je čerpat každý klient od začátku pojištění.“

Zvláštní podporu směrují zdravotní pojišťovny k těhotným ženám a maminkám novorozených miminek a také zde se nabídky výrazně liší. „Pro letošek jsme příspěvky pro těhotné ženy a na péči o miminko opět rozšířili, nově je lze čerpat třeba na laktační poradenství. Celkově může maminka vyčerpat více než tři tisíce korun,“ uvádí Jan Mates z VoZP.

Dobré je také prostudovat si nabídku programů pro děti a všímat si i jejich dostupnosti. Když rodiče příspěvky dobře poskládají, může si čtyřčlenná rodina ročně přijít i na částku přesahující deset tisíc korun. A další benefity poskytují zdravotní pojišťovny prostřednictvím partnerských firem, obvykle ve formě slev nebo volných vstupů.

Změnit zdravotní pojišťovnu lze právě nyní do 30. září s tím, že klientem nové pojišťovny se člověk stává od 1. 1. 2022. Poté u ní musí podle zákona zůstat minimálně jeden rok. Odhlašovat se od původní pojišťovny není třeba, stačí podat přihlášku k té nové. Všechny zdravotní pojišťovny mají formuláře k dispozici na svých webových stránkách nebo na kontaktních místech.

22.9.2021 12:00| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: dětipro dětisport

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist