Umíte správně třídit obaly od sušenek?

Obaly od sušenek mohou být z hlediska třídění celkem záludné. Hlavně žádnou paniku! V tom, kam správně vytřídit prázdný obal od právě slupnuté sušenky, skvěle poradí recyklační symboly, kterými bývají obaly zpravidla označeny. Ale protože vám chceme třídění co nejvíce ulehčit, podíváme se na ty nejčastěji používané obaly a na to, kam patří, právě tady.

Kam a jak třídit kombinované obaly na sušenky?

Odpověď je snadná. Kombinované (též kompozitní) obaly, které jsou složené z více než jednoho druhu materiálu, bychom měli v drtivé většině případů vyhodit do směsného odpadu. Recyklace těchto obalů totiž není většinou možná.

Pokud i tak váháte, o jaký obal se jedná, doporučujeme článek Vše o recyklačních symbolech na obalech. Právě v něm totiž najdete „tahák“ na třídění všech možných obalů a příště už budete mít jasno.

Mimochodem, věděli jste, že specifikem kombinovaných obalů jsou nápojové kartony? Ty tvoří mezi kombinovanými obaly výjimku a třídí se do oranžových kontejnerů. Nápojové kartony totiž tvoří až 75 % velmi kvalitního papíru, který se může recyklovat ještě šestkrát!

Kam s plastovými obaly od sušenek?

Většina plastových obalů na sušenky patří? Správně – do žlutého kontejneru na plast! Ovšem i zde existují výjimky a opět se jedná vlastně o kombinované obaly.

Pokud má obal několik vrstev – třeba ještě hliníkovou, patří tento obal už do směsného odpadu. Stejně je tomu i v případě ostatních kombinovaných obalů – typicky se jedná třeba o sáčky od koření, instantních polévek či těstovin.

TIP: Pokud se však obal skládá z dvou oddělitelných vrstev – například z plastu a papíru, můžete tyto vrstvy rozdělit a každou dát do nádoby určené právě pro ni.

Kam a jak třídit celofánové obaly od sušenek?

Sušenky jsou baleny také v celofánu – zvláště pak v případě regionálních produktů. Tyto obaly na sobě často nemívají recyklační symboly a lidé je tak často zařadí do plastů. Celofán tak končí ve žlutém kontejneru, to je však chyba. Celofán se totiž vyrábí z celulózových vláken a jeho místo je tak ve směsném odpadu.

Chcete vědět o třídění obalů (nejen) od sušenek víc? Navštivte magazín Samosebou.cz, kde se o třídění a recyklaci odpadu dozvíte víc, nechybí ani hry…

29.8.2019 3:27| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist