SOS: Sušičku na prádlo ano či ne?

Jsem maminkou tři malých dětí a další dospělé dítě je manžel. Občas potřebuji, aby měl den nejméně o pět hodin víc, než udělám běžné věci v domácnosti, je odpoledne. Naštěstí žijeme v rodinném domku a zahrada je pro naše uličníky k nezaplacení.

Nedávno jsem byla na návštěvě u kamarádky, která dostala novou pračku a sušičku, chtěla se pochlubit, tak mi předvedla, co všechno její „krasavice“ dokážou. Uvařily jsme si kafe a šly sledovat, jak se prádlo pere i suší. Nasmály jsme se u toho a musím se přiznat, že mně sušička nadchla. Nejen, že odpadla práce s věšením, ale pokud si ohlídala program, nebylo potřeba vůbec prádlo žehlit, stačilo poskládat a uložit do skříně.

Hlavou mi lítaly myšlenky, kolik času bych ušetřila a kde bych ho mohla využít. Nadšeně jsem vyprávěla manželovi, jakého pomocníka má Jana doma, ale ten se na mě s ledovým obličejem obrátil a suše prohlásil, jestli jsem se nezbláznila. Čekala jsem ledacos, ale takovou reakci ne, slzy mi vlítly do očí a zeptala se, proč něco, co neviděl, okamžitě odsoudí a zavrhne.

Vzal si tužku a papír, kde se mi snažil vypočítat, kolik nás bude stát energie a jak jsem nezodpovědná, když nevyužívám velkou zahradu k sušení prádla.

Naopak, miluju, když mohu sušit prádlo na slunci, jenže, přiznejme si, kolik krásných provoněných a prosluněných dnů, v roce máme? Často mi prádlo zmokne, pak vše suším doma, vlhkost se usazuje do stěn a to už manžel nevidí. Samozřejmě, on jen sáhne pro čisté a nestará se, kolik času a práce je za tím. Navrhla jsem mu, ať se na týden postará o čisté prádlo sám a pak se rozhodne, jestli je mé přání šílené, jak tvrdí.

článek

Tuto nabídku odmítl, protože on přeci vydělává peníze a živí rodinu, já musím zabezpečit zbytek, mimochodem práce na zahradě do ní také patří.

Občas bych si s ním vyměnila místo, aby poznal jaké to je, starat se o domácnost, zahradu, děti i jeho.

Když jsem vše vyprávěla Janě, nabídla, že mi půjčí peníze, které ji mohu po kouskách splácet. Jenže, já mám strach říct vše manželovi, aby nedělal před dětmi další cirkus. Zjistila jsem si všechny výhody i nevýhody a musím říct, že pro mne zejména v pošmourných měsících je sušička jasný favorit. Jenže jak přemluvit manžela aby souhlasil? Není zlý, ale když si něco umane, tak už jen ze zásady nepovolí.

Máte stejnou zkušenost a povedlo se vám manžela přemluvit nebo jste raději od svého přání opustily, aby byl doma klid? Jak byste se zachovaly vy, máte nějaký fígl, který by zabral? Už jsem vyčerpala všechny dostupné možnosti a přiznám se, že tichá domácnost mi nedělá dobře.

Foto zdroj: profimedia.cz

8.8.2014 12:00| autor: Alex

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist