První protivirové kino v Praze slavilo velký úspěch. Společně a přece ne

Zavřená kina, hospody, kavárny, zrušené festivaly. Je čas na promyšlení svých záměrů a cílů, na meditaci, na čtení, učení se novému. Pokud tedy nepatříte k té části národa, která teď pracuje s ještě větším vypětím než dříve. Všem nám ale schází společné prožitky mimo práci. Podle průzkumu české agentury Simply5 se lidé nejvíc těší na setkání s blízkými, pak na cestování a hned v závěsu na kulturní zábavu mimo domov.

Tým lidí v Artinii tohle cítil už od začátku pandemie a téměř přes noc vymyslel, jak může předefinovat své služby pro dobu virovou. Vzniklo tak drive in kino a například také charitativní projekt pro dětské domovy Artinii #společně.

A právě v sobotu večer se v Praze odehrálo první autokino. 45 aut se sjelo na parkoviště Retail Parku Štěrboholy a shlédlo kultovní Samotáře. Všichni přitom dodržovali aktuální bezpečnostní nařízení. Seděli ve svých autech, spolu a přitom odděleně, tak jako chytrá horákyně ze známé pohádky.

„Moc jsem si přál, aby to vyšlo. Spojovat lidi zážitkem z filmu je mým přáním už hodně let. Proto jsme s kamarádem Vítkem Krajíčkem založili Artinii. Naše unikátní distribuční technologie je velmi jednoduchá. Drive in kino si tak může s námi domluvit prakticky kdokoliv, a to legálně a ve spolupráci s filmaři,“ říká Ctirad Hemelík, jeden ze zakladatelů Artinii.com.

„Dali jsme tomu všechno,“ říká Ondřej Kábele, hlavní manažer projektu. „Když děláte něco, co vám dává smysl a co pomůže lidem na chvíli zapomenout na tu situaci venku, tak nekoukáte na hodiny. Hlavní pro nás bylo ujistit se, že celá akce bude bezpečná, a to se nám povedlo. Moc děkujeme za rady odboru hygieny, zastupitelstvu, panu starostovi a paní místostarostce Dolních Měcholup i všem partnerům.“

„Chtěli jsme svým lidem dopřát trochu bezpečné radosti,“ dodává Jana Doláková, místostarostka Dolních Měcholup.

Sobotní autokino bylo první akcí svého druhu v této době. Tým Artinii je připraven udělat všechno pro to, aby mohli i další zájemci rozjet své vlastní drive in kino po celé České republice.

Více na community.artinii.com

14.4.2020 11:49| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: cestování

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist