Palubní zavazadla a zavazadla do letadla

Chystáte se na kratší dovolenou, tzv. eurovíkend a v rámci letenky lze bezplatně přepravit pouze palubní zavazadlo? Nebo jste si toho zabalili trošku moc a potřebovali byste využít i maximální možný objem a hmotnost palubního zavazadla?

U většiny leteckých společností jsou maximální možné rozměry palubního zavazadla 55 x 40 x 20–25 cm, nejvyšší povolená hmotnost je potom 5–10 kg. Ale například British Airways povoluje až 23 kg. Konkrétní údaje naleznete vždy v podmínkách letecké přepravy. Rozměry zavazadel se navíc mohou měnit i podle délky letu a konkrétní destinace a do maximálních rozměrů musí samozřejmě spadat i přečnívající kolečka, madla, popruhy a zámky.

 

Důrazně tedy všem doporučujeme pečlivě prostudovat podmínky, abyste na letišti nebyli nemile překvapeni. Nemusíte se však spoléhat pouze na fixní rozměry zavazadla, jak je tomu u klasického skořepinového nebo textilního palubního kufru. Stále oblíbenější jsou právě z důvodu flexibility a možné úpravy rozměrů palubní batohy.

Výhody a nevýhody palubního zavazadla

Palubní zavazadlo vám nejen navyšuje objem a hmotnost věcí, které s sebou můžete přepravovat, ale cestující jej často upřednostňují, protože je toto zavazadlo odbavováno společně s nimi a mají ho stále pod kontrolou. Zejména u letů s hodně přestupy je dobré sbalit do palubního zavazadla to nejnutnější pro případ ztráty nebo zdržení hlavního zavazadla. Palubní zavazadlo umísťujete buď do schránky nad sedačkami, nebo jej zasunete pod sedačku, máte jej tak stále po ruce.

 

V palubním zavazadle můžete převážet tekutiny pouze v omezeném objemu do 1 000 ml, avšak velikost jedné lahvičky může být maximálně 100 ml. Tekutiny včetně gelů, mastí a zubních past musí být převáženy odděleně v průhledném plastovém sáčku. Pokud si budete s sebou brát léky, určitě nezapomeňte na předpis od lékaře. Je to sice víceméně z bezpečnostních důvodů, ale vyhnete se tak zbytečným nepříjemnostem.

Proč zvolit palubní batoh?

Palubní batoh je lehký, snadno se přizpůsobí vašim potřebám i požadavkům na rozměry od leteckých společností. Snadno se s ním manipuluje a během cesty letadlem máte vše potřebné po ruce. Oproti klasickým batohům zabírá mnohem menší objem zádová konstrukce a popruhy. Efektivněji využijete také nejvyšší možné rozměry palubního zavazadla, a maximalizujete tak objem převážených věcí. Případnými dalšími benefity je to, že po příletu nečekáte na odbavené zavazadlo (pokud letíte jen s palubním batohem) a místo toho ho pohodlně nahodíte na záda a můžete rovnou vyrazit za poznáním. Na specializovaném e-shopu Bagalio.cz jsme pro vás vybrali kabinová zavazadla CabinZero, Lowe Alpine, Osprey, Burton a Travelite. Nabídka je opravdu široká, a i vy si určitě vyberete některý z vychytaných palubních batohů.

 

 

28.6.2019 3:02| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist