Padání vlasů: Příčiny jsou většinou jasné

Trápí vás prořídlá místa na hlavě? Máte při česání pocit, že v umyvadle ulpívá stále větší množství vašich vlasů? Ať už je vaše situace jakákoli, rozhodně je třeba počítat s tím, že se s nějakým tím vypadáváním vlasů setkáte. Otázkou zůstává, zdali jde stále o přirozenou záležitost, nebo je padání vlasů nadměrné. My se v následujících řádcích podíváme na to, jaké jsou nejčastější příčiny padání vlasů a kdy je ještě zdravé.

titulka-1-1-1100x618.jpg Zdroj: Olena Zaskochenko / Shutterstock.com

Příčin bývá spousta

Nejčastěji se jedná o přirozené vypadávání vlasů v důsledku genetických predispozic. Na zdraví a kvalitě našich vlasů má také velký podíl psychická pohoda, nebo naopak špatné psychické rozpoložení daného člověka. Zapomenout nelze ani na onemocnění. Tradičně se jedná o alopecii. Jinak je třeba jmenovat i některé další faktory, jimiž jsou především:

  • hormony,
  • roční období,
  • věk jedince,
  • genetická výbava,
  • péče o vlasy,
  • a další.

Kdy je padání vlasů ještě zdravé?

Počítat je třeba s tím, že i naše vlasy mají jistou životnost. Jen pro zajímavost, takový vlas roste až 3 roky. Každý z vlasů se vyznačuje svým specifickým cyklem, takže vlasy pochopitelně nevypadávají najednou. Vypadávají třeba při mytí, česání nebo mnoha jiných činnostech. Přirozené je minimální vypadávání vlasů, nemohou vám na hřebínku pravidelně zůstávat chuchvalce.

Kdy si můžeme za padání vlasů sami?

V mnoha případech. Nejčastěji za nekvalitou vlasů stojí nevhodné stravovací návyky. Jinak se ale o vlasy tradičně špatně pečuje. Likvidovat je může kupříkladu velmi horká voda. Zapomenout přitom nelze ani na neustálé kulmování a rovnání vlasů. Pozor je třeba dávat také na mnohé umělé přípravky, jež obsahují látky, které vlasům spíše škodí. Vybírat je třeba z variací na ryze přírodní bázi. Výbornou volbu je třeba Nanogen a jiné prostředky.

22.11.2021 8:56| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist