Můj Grónský rok aneb Veselá cesta k rozvodu

Jaké to je, muset jít na maškarní bál v převleku ptáka, zatímco vaše nejlepší kamarádka je za princeznu? Jak se žije s nepraktickým vědcem v zemi, kde je zdánlivě jen led, kameny a pár Eskymáků? Kniha Můj Grónský rok Evy Střihavkové je o hledání sebe sama, přátel, stromů i stop Paula Gaugaina v místech, kam nikdy nevkročil.

img-2050_1100x618-1100x618.jpg Zdroj: Eva Střihavková

„I cesta k rozvodu může být zábavná a plná nezapomenutelných dobrodružství,“ popisuje autorka děj knihy, kterou napsala během jednoho parného léta a čerpala přitom ze vzpomínek na výlet do Grónska, do země plné ledu. „Nejvíc překvapivé pro mě bylo, jak moc jsou tamní obyvatelé přátelští a ochotní s čímkoliv pomoci,“ říká Eva Střihavková.

Mezi žhavými knižními novinkami podzimu zaujímá kniha Můj Grónský rok čestné místo. S blížící se zimou dává čtenářům naději, že se dá i v bezútěšném počasí vybruslit z řady nepříjemností a životních zaškobrtnutí s úsměvem na tváři.

Hlavní hrdinka Nela v knize zažije řadu dobrodružství, nečekaný výlet ledoborcem s partou snobů na severní pól, naučí se stavět iglú a pronikne i do nejpočetnější národnostní menšiny, která na ostrově už roky žije.

A CO DALŠÍHO VÁS V KNIZE ČEKÁ?

Celý příběh protíná linka manžela Nely, který se jí postupně vzdaluje a její sen o životě v jiné zemi se rozplývá. Nela si ale naštěstí najde spoustu kamarádů, kteří se jí postarají o nevšední zážitky. Čtenář se mimo jiné dostane na úpatí skály, kde se ze dne na den objeví kříž s tajemným žlutým Kristem, zjistí, jak tráví volný čas mladí Gróňané i to, jak moc tamní fotbalisty trápí, že se nemůžou stát členy FIFA. Pronikne do tajů inuitských zvyků, bude u rozluštění záhady týkající se zádumčivé Filipínky a společně s hlavní hrdinkou podnikne řadu úhybných manévrů před podivínským šedesátiletým polárníkem s revolverem u pasu, který se jí nepřestává dvořit. Odměnou čtenářům a čtenářkám bude mimo jiné rada, jak správně jíst čínskou polévku, když venku mrzne.

O autorce:

Rodačka z Teplic působí víc než deset let v nejrůznějších typech médií, pracovala pro televize, rozhlasové stanice, časopisy i webové magazíny. Má zkušenosti jako zahraniční redaktorka, editorka, a vedoucí vydání ve zpravodajství. Taktéž se podílela na vzniku několika internetových a televizních pořadů jako scenáristka. Je autorkou dvou knih, novely z prostředí severních Čech Vzácná návštěva a románu Můj Grónský rok.  V současné době se věnuje dopisování dalších dvou knih, z nichž jedna je pro děti.

11.9.2020 4:08| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist