Michaela: I po 7 letech je pro mě augmentace jedním z nejlepších rozhodnutí

Zeptáte-li se žen, které podstoupily augmentaci prsou před nedávnou dobou, zda jsou se svým rozhodnutím spokojeny, odpoví většina, že toho v žádném případě nelitují a z výsledku operace jsou opravdu nadšeny. Jak je to ale u žen, které podstoupily úpravu poprsí před mnoha lety? Trvá jejich spokojenost stále, nebo se s odstupem času ke svému rozhodnutí staví kritičtěji? Zeptali jsme se Michaely (31), která je sedm let po operaci, jak dnes vnímá své rozhodnutí.

2-1100x618.jpg Zdroj: https://www.instagram.com/michaela.krizkova/

„Investici do augmentace považuji za jednu z nejlepších v mém životě,“ říká jednatřicetiletá Michaela. „Dodnes jsem překvapená, jak rychle mé tělo implantáty bez obtíží přijalo. Mám pocit, že jsem se s nimi už narodila a je pro mě až nemyslitelné, je nemít,“ dodává. Podobnou zkušenost má řada žen. Se svými prsy se natolik sžily, že si už ani v náznaku nedovedou představit návrat k původní velikosti a tvaru.

Krásný dekolt i 7 let po augmentaci

„Pro augmentaci jsem se rozhodla již během studia na vysoké škole, vždy jsem byla spíše sportovní typ a přála jsem si podtrhnout svoji ženskost, ale nechtěla jsem riskovat. Pana doktora jsem si vybrala opravdu pečlivě. Při konzultaci mě pan doktor Vřeský upozornil na výraznou asymetrii prsou, takže jsem se zákrokem příliš neváhala,“ vzpomíná sympatická Michaela a dodává: „Pan doktor mi vysvětlil, že vhodně zvolené implantáty řeší i odchylky v proporcích a tvaru prsou. Když mi doporučil operaci s implantáty Mentor, souhlasila jsem. Tyto implantáty vybral pro nízké riziko komplikací, bezpečnost a také tvarovou stálost. To mohu dnes, po sedmi letech potvrdit, tvar prsou je stále krásný, a proto se na výměnu implantátů zatím nechystám. Naštěstí jsem nemusela řešit žádné komplikace, pan doktor odvedl úžasnou práci.“

To, jak dlouho bude estetický efekt augmentace stabilní, ovlivňuje řada faktorů. Kromě faktorů pevně daných – např. genetiky či věku, lze dlouhodobý výsledek ovlivnit také vhodnou operační technikou, výběrem implantátů či průběhem rekonvalescence,“ vysvětluje prim. MUDr. Bronislav Vřeský, plastický chirurg z ostravské kliniky LLC.

Dodržovat pooperační režim je zásadní

Ženy, které si už prošly všemi fázemi rekonvalescence, se shodují, že je zapotřebí dodržovat předepsaný režim, pečlivě nosit kompresní prádlo, které podporuje stabilizaci implantátu ve správné poloze, dávat si pozor na zvedání těžkých předmětů či nechat si zajít chuť na předčasnou fyzickou námahu. Odměnou jsou jim prsa, která si krásně „sedla“ a díky režimu „dozrála“ do krásného tvaru.

Na jaká omezení se připravit?

Délka rekonvalescence je velmi individuální a souvisí s tím, nakolik citlivý má daná žena práh bolesti. „Pro mě byl pooperační čas velmi náročný,“ sdělila nám Míša, která má po své operaci už dlouhých sedm let. Stále si však pamatuje, jaký pocit byl probudit se z narkózy s novými prsy a sžívat se s chvilkovou bolestí. „Celý měsíc po zákroku jsem ležela a rozhýbávala se velice pomalu a postupně. Zprvu pro mě bylo nemyslitelné umýt si například jen vlasy, ale postupem času bolest ustupovala a já měla radost z větších a větších pokroků. Ani v tu chvíli jsem však absolutně nelitovala svého rozhodnutí, protože jsem se upřímně těšila na výsledek. Má rekonvalescence trvala poměrně dlouho. Do plného života a ke všem svým sportovním koníčkům jsem se vrátila snad po čtyřech měsících. Vím ale, že jsem vcelku ojedinělý případ. Spousta žen prožívá pooperační stavy podstatně lépe. Mám dokonce pár kamarádek ve svém okolí, které hned pár dní po operaci řídily auto. To ale nebyl můj případ,“ vzpomíná už s úsměvem Míša.

https://www.instagram.com/michaela.krizkova/

Pravidelné kontroly prsou by měly být samozřejmostí

Péče o zdraví prsou by měla být pro každou ženu samozřejmostí, ať už úpravu poprsí podstoupila či nikoli. Nejjednodušší, avšak nejméně přesnou metodou je pravidelné samovyšetření. Odborné sono vyšetření prsou (tedy ultrazvuk) by pak měly všechny ženy podstupovat pravidelně každý rok. To tedy platí i pro ženy po augmentaci. V případě, že by měla žena podezření na jakýkoli problém, je vždy nutné vyhledat lékařskou péči akutně. Lékař může doporučit také vyšetření jinou metodou – například mamografem. Před tím, než žena mamografické vyšetření podstoupí, by měla vždy informovat lékaře, který vyšetření provádí, že podstoupila augmentaci prsou implantáty.

Prim. MUDr. Bronislav Vřeský je renomovaný plastický chirurg s dlouholetou praxí. Celých 20 let byl primářem Oddělení plastické chirurgie Fakultní nemocnice Ostrava, a to až do roku 2015. V současné době působí na primariátu soukromé kliniky plastické chirurgie LLC.  Na Chirurgickém oddělení nemocnice Ostrava Fifejdy se dále věnuje konverzním operacím transsexualismu. Je aktivnímčlenem odborných společností nejen plastické a estetické chirurgie, ale také společnosti traumatologické a společnosti chirurgie ruky. Díky dlouholeté praxi, operačním výsledkům a citlivému přístupu je vyhledávaným specialistou nejen na augmentace prsou.

Více o lékaři: https://www.llc.cz/lekar/2

20.10.2021 2:20| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: zdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist