Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 26. srpna do 1. září 2019

Nekritizuj, neposuzuj a víc si důvěřuj

S novoluním můžeš začít zcela nový život, nechej za sebou minulost a pozdrav přítomnost. Nový lunární kalendář ti prozradí, jak pečovat o své tělo, duši i srdce a poradí ti, kdy je dobré ubrat a kdy naopak přidat energii, aby byl výsledek co nejlepší.

26. – 27. 8. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Máš citlivé zažívání? Tak pozor na emoce, hádky a výčitky. Doporučuje se především lehčí strava, což je vždy individuální, proto nemá význam psát, ať jíte syrovou zeleninu, když zrovna někomu nemusí dělat dobře. Sama mám raději zeleninu mírně dušenou nebo na páře, syrová a velké množství mi vůbec nedělá dobře. Ovocné dny se nedoporučují vůbec, s čímž naprosto souhlasím. Máš problémy se žlučníkem? Zamysli se nad příčinou. Co tě otravuje, kdo nebo co ti pohnulo žlučí, čeho se bojíš, proč máš strach z nového?

Nezapomínej, jedna myšlenka ti žlučníkový záchvat určitě nezpůsobí, ovšem dlouhodobé emoce se zaměřením na negativní myšlenky ti mohou znepříjemnit život. Úplně jednoduše to, co procítíš, ať v dobrém či zlém, má vliv na tvůj zdravotní stav i psychiku. Proto je dobré naladit se na lásku, úsměv a harmonii. Když nám něco nejde, nevadí, pochval se a příště to bude lepší. Malé dítě se také nenaučí za den chodit. Nic si nevyčítej, často se chval a buď spokojená se životem, uvidíš, jak rychle přijdou změny. Uvař si čaj z řepíku a popíjej před jídlem, je skvělý. Jak si chystám bylinky já? Z nějakého důvodu nevařím čaje, nejdou mi polknout a nemám na ně vůbec chuť, ale připravím si čerstvé byliny na žaludek např. řepík, šalvěj, mátu a meduňku, zaliji studenou vodou a nechám přes noc krásně vyluhovat, tak mám zajištěný po celý den nejen pitný režim, ale dělám také něco pro své zdraví.

Co ještě můžeš?

– v pondělí vyzkoušet půst a pít pouze čistou vodu
– prát prádlo, uklízet, vytírat, zalévat rostliny doma i venku
– nerozčilovat se, nehádat
– vyzkoušet cviky na posílení prsních svalů, stačí jednoduchá guma, cviky nalezneš na internetu
– na zahrádce: likvidovat škůdce, sekat trávu, hnojit květiny

Pozor – není vhodné zavařovat, konzervovat a uskladňovat úrodu.

28. – 29. 8. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Chceš změnit účes, posílit vlasy nebo bys ráda udělala radikální změnu? Nechej se rozmazlit v kadeřnictví, pokud to nestihneš v těchto dnech, nezoufej, dny Panny jsou také skvělé, zkrátka a dobře péče o vlasy se ti určitě vyplatí. Sportuj, běhej, tanči, skákej, zpívej a dopřej srdci nejen dostatek pohybu, ale také lásky. Kdykoliv jdeš kolem zrcadla, usměj se na sebe a řekni si, jak moc se máš ráda. Pro mě jsi totiž dokonalá taková, jaká jsi a pokud máš pocit, že tě nikdo nemá rád, tak věř, že já mám ráda každou z vás. Nikdy nejste samy, když otevřete své srdce a nebudete bojovat samy se sebou, zažijete zázraky. Zkus být alespoň na chvíli nádhernou lvicí, která hrdě a sebevědomě kráčí ulicí. Máš pocit, že nenajdeš lásku? Zamysli se, jak moc se máš ráda ty? Nezapomínej kolik lásky dáváš sobě, tolik dostáváš od ostatních. Máš rezervu? Začni na sobě pracovat a udělej to hned. Vím, že to dokážeš.

Udělej si relaxační koupel, přidej mořskou sůl a to co lahodí tvému srdci, uvolni se a nezapomeň také důkladně namasírovat celé tělo hrubší žínkou. Co bych ještě přidala já? V tyto dny si dopřávám masku na vlasy a co dva měsíce si nechávám zastřihnout konečky vlasů, na závěr jemně masíruji pokožku a po umytí vždy splachuji studenou vodou, dělá mi moc dobře.

Co ještě můžeš?

– rozjímat, rozmazlovat tělo, duši i srdce
– sportovat, mít se ráda, naučit se lásku přijímat i rozdávat
– pečovat o vlasy
– na zahrádce: prořezávat stromy a keře

30. – 31. 8. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Novoluní přichází a vnáší do životů mírné napětí a rozporuplné pocity. Jak si zachovat chladnou hlavu a zvládnout vše bez potíží? Zkus jednoduše zapomenout na každodenní starosti, udělej si den jen sama pro sebe, zajdi do přírody nebo si udělej radost malým dárkem, samozřejmě obdarovat můžeš také ostatní. Raduj se a snaž se na všem vidět to lepší. Věř, že to jde. Drž se zuby nehty optimismu a rozdávej úsměv, budeš překvapená kolik lidí, dětí, a dokonce i zvířat nakazíš. Sleduj dění kolem sebe a veškerou snahu nechej být, nebojuj se sebou ani s ostatními. Dopřej jim, ať mají také svoji pravdu, stejně jako ji máš ty. Kdy ses naposledy s někým upřímně objala? Víš, že objetí má zázračnou moc a jeho vibrace působí na celé tělo i duši. Obejmi ty, které miluješ a řekni jim, jak jsi šťastná, že jsou ve tvém životě. Pokud máš nějaký rituál, zařaď ho právě na novoluní. Toužíš po změnách a máš strach je uskutečnit? Tak teď je ten správný čas, nadechni se a pusť se do toho, síla novu ti pomůže zrealizovat vše, co ti v minulosti nešlo. Jsme ženy, silné, vědomé a láska je naší součástí, věř, že dokážeš všechno, neexistuje nic, co bys nezvládla.

Co ještě můžeš?

– v pátek držet půst, rozjímat nad životem
– popíjet čaj na zažívání nebo pročištění organismu
– pečovat o vlasy
– na zahrádce: zasadit strom, přesazovat rostliny, sázet, prořezávat stromy a keře

Pozor – v pátek nepracuj s půdou ani rostlinami.

1. 9. – Váhy

Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Náročný týden je u konce a ty máš konečně chvíli jen pro sebe. Dělej to, co máš ráda, věnuj se rodině, přátelům a odpočívej. Máme tady první zářijový den a s ním přichází konec horkých dnů a řada povinností. Vychutnávej neděli a připrav se na nový týden, který bude dynamický a hektický.

Co ještě můžeš?

– větrat, dýchat, milovat sebe i ostatní
– pečovat o pokožku, udělat výživnou pleťovou masku a relaxovat ve voňavé lázni
– zadělat těsto na chleba, buchty a péct

Pozor – není vhodné zalévat hrnkové a pokojové rostliny.

foto-zdroj: shutterstock.com

25.8.2019 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist