Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 19. 2. do 25. 2. 2018

Pozor na migrény, přichází Beran

V Beranu tě mohou potrápit bolesti hlavy. Býk nám poradí, jak zatočit s angínou a v Blížencích si konečně odpočineme a nezapomeneme také na všechny milovnice zahrádek. Chceš se dozvědět ještě mnohem víc? Mrkni na náš nový lunární kalendář.

19. – 20. 2. – Beran

Luna putuje ve znamení Berana, ten intenzivně působí na hlavu, mozek, obličej a oči. Cokoliv v tyto dny uděláš pro tyto orgány, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatních dnech.

A jsme zase hezky na začátku, věnujme proto zvýšenou péči hlavě a výše uvedeným orgánům. Příchod Beránka nám může klidně signalizovat bolest hlavy již den předem, kdy již večer vnímáme nepříjemný tlak v oblasti spánků, když se bolest zintenzivní, náhodou mrkneš do kalendáře, zjistíš, že přichází ohnivý Beran a migréna udeří v plné síle. Pokud jsi na bolest choulostivější je dobré pít čistou pramenitou vodu, nezatěžovat mysl přehnaným strachem a zbytečnými myšlenkami. Vyplatí se také odlehčený jídelníček, aby se tělo příliš nezatěžovalo cukry, tuky nebo alkoholem. Víš, že vaječný bílek může být v mnoha případech spouštěč migrény? Pozor na něj.

Dávej si pozor také na prochladnutí, jestli jsi choulostivá, rozhodně nevycházej bez kapuce nebo tenké čepice, chlad může spustit velmi intenzivní bolest hlavy. Víš, že přílišný stres a spěch může být také impulzem k vyvolání úporné bolesti hlavy? Měj se ráda a snaž se začátek týdne ustát v klidu i pohodě, což je v dnešní uspěchané době téměř nemožné, ale zvládnout se to dá. Bolest přišla, co s tím? Zkus zhluboka dýchat, otevři si okno nebo vyraz na procházku do parku, jemně masíruj hlavu a sleduj body, kde je bolest nejintenzivnější, na ty se zaměř a jemně promačkávej. Pokud ti nevadí vůně levandule můžeš si udělat koupel nebo spánky natřít éterickým olejíčkem. V teple domova si můžeš na zátylek přiložit studený obklad.

Co ti půjde od ruky? Pečeš ráda? Tak zadělej těsto a pusť se do toho, než ti vykyne můžeš nanést výživnou pleťovou masku na obličej a na chvíli relaxovat. Pokud ráda zahradničíš, tak již nyní můžeš vysévat a předpěstovat oblíbenou zeleninu, rajčata, papriky, cuketu, lilek, které umístíš do tepla za okno nebo do skleníku.

21. – 23. 2. – Býk

Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

S Býkem se pomalu přesunujeme do oblasti krku a šíje, pokud trpíš na časté angíny, tak bys právě v těchto dnech měla dbát pečlivě na výše uvedené orgány a zbytečně je nezatěžovat. Čím? Změnami teplot, chladem, průvanem, hlukem ale také dlouhým mluvením s pocitem, že právě teď musím všechno stihnout a jako naschvál nic nestíhám, práce a povinnosti se kupí, což vyvolává pocity, že to nemohu včas zvládnout.

Mám zánět mandlí, co s tím? Již dobře víme, že nemoc začíná vždy na duševní úrovni, až potom přechází jako bolest do těla. Zamysli se, jaká slova jsi spolkla a měla strach je vyslovit? Proč jsi přišla o schopnost správně se vyjádřit, kdo nebo co tento blok způsobil, proč se bojíš v klidu vyjádřit a máš strach sdělit, co máš na jazyku? Jakmile odstraníš příčinu, jsi již malý krůček k vyléčení. Bolest zmírní kloktání solné vody nebo vlažné šalvěje, kterou můžeš také v průběhu dne popíjet. Pokud tě trápí dlouhodobá bolest v krku a nejsi si vědomá, jakou může mít příčinu, zajdi za zkušeným terapeutem – masérem, velmi často se stává, že za bolest může posunutý 5. a 6. obratel a s tím si sama poradíš jen stěží.

Pokud dbáš na své zdraví a jsi zvyklá držet půsty, tak právě v tyto dny můžeš udělat pro své tělo mnoho dobrého, ve čtvrtek večer si dej lehkou večeři a v pátek již popíjej pouze vodu, příliv je minimální a půst působí na tělo velmi očistně. Jestli zkušenosti nemáš nebo tě trápí zdravotní problémy, poraď se s někým zkušeným, sama za sebe mohu půst jen doporučit, ale většinou selžu vždy, když si dám přesný termín, mám vyzkoušené, že si tělo řekne samo a pak do toho jdu bez ohledu na kalendář. Pro mě půst znamená pouze pití čisté převařené vody, bez jakéhokoliv jídla někdy se totiž zaměňuje půst a odlehčený jídelníček, jsou dokonce takoví borci, kteří drží takzvaný suchý půst a nejen, že nic nejí, ale také nepijí vodu ani jinou tekutinu, tak daleko jsem se ještě nedostala a přiznám se, že si to zatím ani neumím představit.

Co ještě můžeš? Do truhlíků vysévej ranou zeleninu, když v Býku vyseješ ředkve, budou mnohem větší než v jiném znamení, schválně, vyzkoušej to.

24. – 25. 2. – Blíženci

Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Odpočívej, relaxuj, zhluboka dýchej, upeč chleba nebo buchtu, a hlavně nezapomínej pečovat nejen o sebe ale také o ty, které máš ráda. Nezapomeň byt pořádně vyvětrat, aby se rozproudily energie. Nicnedělání tě nebaví? Nevadí, můžeš do truhlíků vysadit letničky, jarní cibuloviny, brokolici i kouzelnou šalvěj.

Foto: Shutterstock.com

18.2.2018 6:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist