Týdenní
lunární kalendář

Lunární kalendář od 15. do 21. července 2020

Odpoutej se od minulosti a jdi dál

V Býku je dobré pečovat o krk i šíji. Blíženci vybízí ke správnému dýchání. Raci ukazují, jak správně pracovat s emocemi a stresem nezatěžovat zažívání. Lvi milují pohyb a láska je pro ně nade vše. Jaký vliv má postavení měsíce na jednotlivá znamení, jak ovlivňují naše tělo i duši, ti prozradíme právě teď.

15. – 16. 7. – Býk


Luna putuje ve znamení Býka, který působí na hrdlo, orgány řeči – hlasivky, čelisti, zuby, mandle, štítnou žlázu, šíji a uši. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Miluješ gumové medvídky? Ve středu máme Den gumových medvídků, svátek, který se slaví již několik desítek let po celém světě. Oslavuj a vychutnávej jejich skvělou chuť. Vyrobit si vlastní pochoutku také není vůbec složité, stačí ovocná šťáva a mořská řasa agar nebo jiná želatina. Co tvé tělo i duši zatíží? Zbytečné řešení nepodstatných věcí nebo vytahování minulosti. Co se stalo již nezměníme, proto je dobré žít přítomností a užívat každý okamžik naplno.

Co ještě můžeš?

– ve čtvrtek držet půst nebo odlehčit jídelníček
– sbírat šalvěj a další bylinky
– kloktat, proplachovat ústa, masírovat dásně, věnovat zvýšenou péči zubní hygieně
– nepřejídat se a pamatovat na střídmost nejen v jídle, ale také pozor na nadměrné pití alkoholu
– upravit nehty, změnit účes, na vlasy nanést hydratační masku a na obličej krém
– na zahrádce: přihnojit záhony, prokypřit půdu

17. – 18. 7. – Blíženci


Luna putuje ve znamení Blížence a ovlivňuje ramena, z části plíce, dech, paže a ruce. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Větrej, dýchej, miluj a usmívej se. Energie Blíženců přímo vybízí ke společným aktivitám s rodinou, přáteli a také k seznamování se. Rozhodně stojí za to vyrazit do přírody nebo za kulturou. Zkus se stravovat v klidu a pohodě, všímej si, jak jíš. Dokážeš si také jen pro sebe krásně upravit talíř nebo do sebe všechno téměř vdechneš? Sedět s rodinou u společného stolu je nádherné, pokud na to nejsi zvyklá, doporučuji vyzkoušet. Jsi sama? To nevadí, můžeš si udělat krásnou chvilku i sama a s láskou vychutnávat každé sousto. Co tvé tělo i duši zatíží? Dlouhodobé přetěžování rukou a paží, z hlediska psychiky zatíží tělo i duši emoce, jako je lítost, ublíženost, pocit, že jsem na všechno sama. Pamatuj, nikdy nejsme sami.

Co ještě můžeš?

– větrat nejen dům, sklepy, půdu, ale také skleník a zahradní domek
– uklízet, malovat, lakovat, natírat, čistit skla, zrcadla
– zhluboka dýchat a vnímat krásu přírody i života
– jemně masírovat šíji, ramena, klíční kost, ruce, prsty na rukou i dlaně

19. – 20. 7. – Rak

Luna putuje ve znamení Raka a ovlivňuje játra, žlučník, žaludek, hruď, plíce a průdušky. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Volná neděle vybízí k letním radovánkám, zkus nové aktivity ať již vodní nebo na suchu. Jestli máš citlivější zažívání, stravuj se lehce a jednoduše, nezatěžuj tělo těžkým jídlem či pamlsky. Přicházející novoluní nás nabádá k „úklidu“ těla, duše i domova. Pokud cítíš touhu po změně, můžeš začít hned, udělej si plán své cesty, rozjímej nad životem a zamysli se, co je ve tvém životě zcela zbytečné a chceš se toho zbavit ať již fyzicky – pořádek v domě, ve skříni, na půdě nebo duševně – odpoutání se od minulosti nebo jiného prožitku, který v tobě zanechal emoční stopu.

Co tvé tělo i duši zatíží? Neustále prosazovat svou pravdu a nedovolit ostatním, aby vyjádřili také svůj názor. Pamatuj, pokud jsi zvyklá jít životem jako buldozer a hrneš ostatní bez ohledu na to, jestli se jim to líbí, přijde přezkoušení a objeví se člověk, který ti bude dělat totéž. Není potřeba soupeřit, důležitá je vzájemná a klidná komunikace a hledání kompromisů. Odpočívej, relaxuj a rozjímej, nová cesta k tobě přijde téměř sama, stačí se otevřít změnám a přijmout sebe i ostatní takové, jací jsou. Novoluní vnáší do života neklid v případě, že nemáš dořešenou minulost, pokud jsi v souladu s tělem i duší, prožiješ naprosto pohodové dny. Využij sílu novu ke změnám a přijmi život s otevřenou náručí, vždy dostáváme to,  co si zasloužíme a vždy k sobě přitahujeme správné lidi a situace. Stačí se ponaučit a jít dál, ten, kdo s námi má zůstat, zůstává a ostatní jen projdou. Zamávej minulosti, usměj se a jdi novou cestou, budeš nadšená.

Co ještě můžeš?

– v pondělí držet půst nebo odlehčit stravu
– uklízet, prát
– na zahrádce i doma zalévat rostliny
– rozjímat, odpočívat a najít si chvíli jen pro sebe

21. 7. – Lev


Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv v těchto dnech pro tyto orgány uděláš, působí preventivně a blahodárně. Všechno, co nadměrně zatěžuje, škodí víc než v ostatní dny.

Náročnější dny jsou za námi a přichází láskyplné a teplé dny Lva. Věnuj dostatečnou péči vlasům, zastřihni konečky, udělej bylinkový zábal nebo vlasy opláchni vlažnou kopřivou a jemně promasíruj pokožku. Podívej se na sebe do zrcadla, usměj se a řekni, mám se ráda, jsem dokonalá taková, jaká jsem, a tak to také je. Chválíš se nebo se snad vůbec nemáš ráda? Zkus to změnit, láska k sobě je základním stavebním kamenem každé bytosti, kolik lásky dáváme sobě, tolik se nám vrací zpět. Jak jsi na tom?

Co tvé tělo i duši zatíží? Nenávist ať již k sobě, prožité situaci či konkrétnímu člověku. Každý dělá, co umí, a proto je zcela zbytečné mít vůči chování ostatních jakoukoliv negativní a dlouhodobou emoci. To, co tělu škodí, je dlouhodobý stres a prožitá negativní emoce. Stačí, když chování ostatních zastavíš a v klidu sdělíš: takto se ke mně chovat nebudeš, můžeme si promluvit, ale urážet se od tebe již nenechám. Někdy to není snadné, proto je dobré trénovat na nečisto a najednou přijde chvíle, kdy řekneš: DOST nebo NE.

Co ještě můžeš?

– zastřihnout konečky vlasů
– zadělat těsto na chleba, buchty a péct

foto-zdroj: shutterstock.com

15.7.2020 7:00| autor: Sára

Další horoskopy


Anabela

Astrologie, Výklad karet, Výklad snů

Přeroste vaše přátelství v lásku? To, co se dozvím z vyložených karet vám detailně popíšu! Vaše Anabela na tel.: 234 497 008!

Jsem
PŘIPOJENA

Pavlína

Astrologie, Výklad snů

Přivolejte k sobě lásku díky silám vesmíru! Se mnou a s mou letitou praxí budete žít brzy šťastně ve dvou! Vaše Pavlína! Tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Rachel

Výklad karet, Astrologie, Práce s kyvadlem

Využijte mé 20leté praxe! Ptejte se na svou lásku, práci, finance či zdraví. Společně najdeme odpovědi na vše! Paní Rachel na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Květa

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Výklad snů

Závidíte svým přátelům šťastný vztah? Karty mi ukážou, kde potkáte lásku! Volejte mi na tel.: 234 497 008. Paní Květa!

Jsem
PŘIPOJENA

Rozárka

Výklad karet, Práce s kyvadlem, Numerologie

Nemůžete zavadit o pořádnou práci? Chcete více peněz? Mé karty vám ukáží správný směr! Kartářka Rozárka na tel.: 234 497 008

Jsem
PŘIPOJENA

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist