Lunární kalendář na nový týden: Zaměř se na péči o vlasy a podpoř krevní oběh

Co dělat pro své zdraví i psychickou pohodu podle lunárního kalendáře? Jak podpořit krevní oběh a jak pečovat o vlasy? Co dělat právě v těchto dnech na zahrádce? To a mnohem více ti prozradí náš nový lunární kalendář na tento týden.

lunar-24-1100x618.jpg

24. – 25. 7. – Lev

Luna putuje ve znamení Lva a ovlivňuje krevní oběh, záda, srdce, bránici a arterii. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Co udělat musíš? Víc si hlídat pitný režim. Lev totiž vysušuje, dny jsou horké a ohnivé, proto je nutné dát tělu dostatečné množství tekutin. Fantazii se meze nekladou, můžeš si vyrobit domácí sirup, limonádu nebo šťávu, ať již z ovoce nebo z bylin. Rozhodně pitný režim nepodceňuj. Pokud ti buší srdíčko a jsi jinak zcela zdravá, může to být právě nedostatkem tekutin.

Co udělat můžeš? Zajít si ke kadeřníkovi, zastřihni si konečky, vlasy budeš mít pevnější a hustší. Nechce se ti utrácet? Vyraz na sběr kopřiv, přesličky nebo lopuchu a udělej si vlasový životabudič, dej bylinky do vody a nechej macerovat přes noc, pak si spláchni vlásky a konečky zvládneš zastřihnout sama v klidu domova. Já to tak dělám už roky, jen se občas musím krotit, abych v zápalu neustřihla víc, než si přeju a jsem spokojená.

Nač si dát pozor? Pokud máš problémy se srdíčkem, tak pozor na přehnanou aktivitu, tady vždy svůj stav konzultuj s lékařem. Rozhodně se vyvaruj náročnějších aktivit, jako je náročný výšlap nebo jízda na kole. Zdravé srdíčko naopak pohyb miluje, tady máš na výběr a záleží jen na tobě, pro jakou aktivitu se rozhodneš. Pečeš ráda? Neváhej ani na minutku a zadělej těsto na koláč nebo chleba, výsledek bude naprosto dokonalý.

Máš zahrádku? Zaboř ručky do hlíny a zasaď jahodníky.

26. – 27. 7. – Panna

Luna putuje ve znamení Panny, zvláštní síla působí na trávicí orgány, slezinu a slinivku břišní. Cokoliv v těchto dnech uděláš pro tyto orgány, působí velmi blahodárně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí škodlivěji než v jiné dny.

Pokračuj v úpravě vlasů a věnuj jim dostatečnou péči, svěř se do péče šikovné kadeřnice a pokud toužíš po změně, jdi do ní. Střih i barva vydrží mnohem déle než v jiné dny. Dávej pozor na žaludek, je mnohem citlivější a věř, že jedna nepříjemná hádka dokáže rozpoutat pořádnou koliku. Podpořit správnou činnost těchto orgánů můžeš popíjením bylinek, řepík lékařský je skvělý, stačí tři šálky denně. Vyhni se tučným a smaženým pokrmům, zkus zjednodušit jídelníček. Pokud jsi zdravá, tak si dej, nač máš chuť, jen to s jídlem nepřeháněj, jak se říká všeho s mírou a to, co nám chutná nejvíc, toho by mělo být nejméně. No holky, tak schválně, která z vás to umí? Já se to ještě pořád učím, alespoň co se týká dobré čokolády, tam neznám hranici, proto si ji raději nekupuji a když zhřeším, tak si to náležitě vychutnám a užívám.

Máš zahrádku? Pusť se do sázení a přesazování, zasadit můžeš také nové stromy. Pokud množíš rostlinky, tak s chutí do řízkování, ať máš na jaře nové kousky.

28. – 30. 7. – Váhy

Luna putuje ve znamení Váhy a její síla působí na oblast kyčlí, močového měchýře a ledvin. Cokoliv uděláš pro oblast těchto orgánů, působí velmi pozitivně a preventivně. Všechno, co tyto orgány nadměrně zatěžuje, působí mnohem škodlivěji.

Co teď? Jedním slovem harmonie – nic víc nemusíš. Dej své tělo i mysl do rovnováhy, snaž se odpočívat, relaxovat v přírodě a pokud ses rozhodla přihlásit se na břišní tance, udělala jsi skvěle. Jestli máš zdravotní problém, tak buď opatrná a kyčle nezatěžuj přílišnou námahou. Naopak přiměřený pohyb, ať již tancování, kroužení pánví a pohupování v bocích je žádoucí a s chutí do toho. Nezapomínej na dostatečný přísun tekutin, bojíš se, že bys musela neustále běhat na záchod? Opak je pravdou, naopak, pokud máš málo tekutin, ledviny nepracují, jak mají a tebe to nutí neustále odbíhat. Dej jim potřebnou vláhu, ať se mohou čistit a uvidíš, jak velký rozdíl to je. Zaměř se na svůj citový život a na lidi, které nosíš ve svém srdci, buď upřímná k sobě a měj se ráda, láska je totiž největší silou v celém Vesmíru. Neboj se, co bude a žij přítomností, přílišné obavy tě jen vzdalují od tvého srdce i cíle.

Text: Sára

Foto: Profimedia.cz

23.7.2017 6:00| autor: Sára

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru nebo nás sledujte na facebooku:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.
TOPlist