Jak nosit čepky a klobouky?

Čepky a různé klobouky mohou dramaticky změnit váš vzhled. Pokrývka hlavy dokáže jednak zdůraznit křivky vaší tváře, a také vyrovná působení celé postavy. Neváhejte tedy s nákupem!

Noste je stylově!
Určitě jste si všimli, jak dámské klobouky mohou okamžitě změnit váš dojem. Volba té správné čepky nebo klobouku a předně to, jak ji budete nosit, naznačí, jestli je vám prostě zima a tak jste si ji narazili na hlavu, anebo jestli chcete zaujmout okolí a svoji čepku nosíte tak, aby vám slušela. Obecně platí, že vaše tvář je první část, které si ostatní všimnou a vhodně zvolená čepka, dokáže posílit první dojem, tak abyste získala jen pochvaly. Ovšem je třeba klobouk či čepku nosit s určitým stylem, který vám nevadí, jinak ostatní hned poznají, že to není to pravé ořechové, a že ani vy si tím nejste jistá.

Dámské čepice a klobouky – velká fotogalerie

damske cepice klobouky inspirace fotogalerie

Stačí správně zkombinovat
Je spousta variant, které můžete vyzkoušet, zkombinovat s oblečení a v neposlední řadě zvýraznit tak svoji tvář a postavu, tak abyste zapůsobila, jak zrovna potřebujete. Klobouky se širokými okraji z vás vytvoří šik lady, úzké klobouky vám pomohou dosáhnout přitažlivého vzhledu a zvýrazní obličejové rysy. A v poslední době velmi oblíbené barety, dodají určitou dávku něžnosti a roztomilosti vašemu stylu. Každý typ klobouku nebo čepky tak už dává vašemu okolí jasnou zprávu, kdo jste. To je ale jeden z důvodů, proč nenosit vždy to, co je právě trendy, ale volit oblečení a hlavně doplňky dle nálady jakou zrovna máte, anebo jestli se třeba chcete seznámit, nebo jen sedět sama v klidu v rohu.

 

/files/MAINbig_700584a.jpg

 

Jak vybrat ten správný?

Často potkáváme na ulici ženy, které mají pro jejich tvar obličeje špatně zvolenou čepku nebo klobouk. Nosí buď příliš velkou, takže jejich obličej vypadá jako malá myška, anebo nesmyslně širokou a hezká tvář tak vůbec nevynikne. Důležité je, abyste investovali trochu času do výběru správné pokrývky hlavy a vybraly tu, která vám k vašemu obličeji nejlépe sedne. Při výběru nezapomínejte ovšem ani na odstín pleti, abyste ze sebe neudělala bleduli, ale podtrhla barvu pleti a zvýraznila ji.

Když potřebujete, aby vaše tvář vypadala štíhlejší a delší zvolte čepku s různými detaily na vrcholku hlavy nebo celkově zvolte podlouhlý tvar. Stejně tak vám prodlouží obličej klobouk se zajímavým zdobením těsně nad čelem. Ale jestli jste majitelkou malého a úzkého obličeje, tak robustní pletené čepky nejsou pro vás tou nejlepší volbou. Pro vás jsou ideální širší a plnější klobouky, které zvýrazní vaší tvář.

/files/hats_stars_winter.jpg

 

Souznění s postavou
A když si vyberete čepku nebo klobouk, který bude skvěle sedět s vaším typem obličeje, je potřeba, aby souzněl i s vaší postavou. Ujistěte se, že vám ladí celkový styl oblékání se zvoleným kloboukem nebo čepkou. Důležitý ovšem není jen pohled zepředu, ale zaměřte se i na svůj profil.

Dobře zvolený klobouk nebo čepka, vám může pomoci dosáhnout symetrického vzhledu vaší postavy. Jestli jste majitelkou postavy typu hruška, klobouk nebo mohutnější čepka vám může pomoci vyrovnat užší části vašeho těla. A naopak pokud máte širší ramena a plnější dekolt, užší typ klobouku nebo čepky utlumí celkový široký vzhled horní části těla. Určitě se ale vyvarujte širším kloboukům, než jsou vaše ramena, vaše silueta by tak mohla ztratit rovnováhu.

10.11.2009 12:00| autor: Renata Jarošová
Více o tématu: kloboukyčepice

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist