Hodinky a šperky

Módními doplňky můžete úžasně dotvořit jednotlivé detaily vašeho outfitu. A přesně takovým skvělým doplňkem jsou hodinky a šperky. Při pořizování nových ozdob vaší šperkovnice můžete začít v řádu stovek, ale klidně můžete proinvestovat statisíce, záleží na vás.

hodinky-a-sperky-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Hezké a levné

Co se týče šperků, nízkonákladovým základem pro vás může být bižuterie, od její textilní podoby až k nejrůznějším druhům kovů. V obou případech se ale může, bohužel, vyskytnout problém v podobě nejrůznějších alergií, kterých dnes není málo. Pokud trpíte alergiemi na tyto typy šperků, pravděpodobně se budete muset obrátit spíše do sféry šperků z dražších kovů, u kterých jsou alergie méně časté.

Hodinky jako ze sci-fi

Stejně tak u hodinek dnes už úplně neplatí, že vodotrysk by byl nějakým druhem science fiction. Existují hodinky, které se samy dobíjí na solární energii, takže nemusíte myslet na jejich natahování nebo výměnu baterií. Světoznámé firmy také přichází s nejrůznější podobou hodinek, které jsou propojené s vaším mobilním telefonem a mají skoro totožné funkce jako telefon. Jestli se ovšem chcete držet více při zemi, v klasice na baterie nebo natahování je stále velký výběr. Potom záleží spíše na příležitosti, pro kterou chcete hodinky pořizovat.

Vybírejte podle příležitosti

Mají-li být hodinky spíše jedním ze šperků na vaší ruce, design je hlavním faktorem, podle kterého se budete při výběru řídit. Pokud ovšem vybíráte hodinky do drsnějších outdoorových podmínek, rozličné funkce budou spíše hlavním ukazatelem, od kompasu až k míře voděodolnosti. Dále si dávejte při výběru pozor na funkci voděodolnosti hodinek. Uvádění počtu metrů, většinou na zadní straně hodinek, neznamená, jak moc hluboko se můžete s hodinkami ponořit. Třicet metrů znamená jen to, že hodinky vydrží přímý déšť, padesát metrů znamená možnost se s hodinkami i sprchovat a nad sto metrů je možnost se s hodinkami koupat a plavat. Většinou právě díky nedorozumění ohledně významu této funkce dochází často k poškození hodinek, na které se vám pak nebude vztahovat případná reklamace.

A co právě teď v hodinkové módě frčí? To si můžete prohlédnout v naší fotogalerii!

Foto zdroj: thinkstockphotos.com, pinterest.com

30.12.2014 10:00| autor: Zuzana Bohdalová a Petra Frajová
Více o tématu: alergiehodinkyšperky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist