Řetízky

Chcete ozvláštnit svůj nudný kostýmek? Potřebujete rychle nějaký šperk, ale nemáte náladu na masivní náhrdelníky? Pak sáhněte po řetízku. Dokonale doplní váš outfit, vypadají jemně a navíc je můžete nosit každý den.

Při výběru řetízku na krk dbejte na to, že právě tento šperk na vašem krku je ten, podle kterého musíte řídit i zbylé doplňky vašeho outfitu, jako jsou prsteny, náramky i náušnice. Naopak řetízek byste měla vybírat podle toho, k jakému oblečení jej chcete dát, ne nutně směřovat oblečení podle řetízku. Správný výběr řetízku může zvýšit atraktivitu vašeho vzezření, ale zároveň také minimalizovat nedostatky

Čím se řídit při výběru řetízku 

Při výběru samotném se ale řiďte dvěma hlavními ukazateli: tvar vašeho obličeje a tvar vašeho výstřihu. Každý člověk je samozřejmě unikát, přesto existuje pár základních kategorií obličeje, do kterých většina spadá. Určit tvar vašeho obličeje se dá snadněji, pokud si vyfotíte svůj portrét, fotku si vytisknete černobíle a černou fixou obtáhnete okraj vaší hlavy. Následně zakreslíte nos, ústa, oči a obočí. Podle tohoto nástroje jste lépe schopni určit, zda má váš obličej tvar oválu, hrušky, srdce nebo krychle nebo je kulatý.

článek

Tvar obličeje určí typ řetízku

Dlouhý řetízek s jemným přívěškem může přirozeně protáhnout kulatý nebo hruškový obličej a odvést pozornost od výrazných rysů, které chcete usměrnit. Pro oválné typy obličejů jsou naopak vhodné výraznější, silnější řetízky bez přívěšků, které vám pomohou vyvolat dojem rozšíření obličeje. V případě srdčitých obličejů je dobré, snažit se rozbít dojem výrazného zužování se obličeje v oblasti tváří a brady. S tím opět pomohou silnější, mohutnější řetízky, které budou spíše okolo krku, než aby šly dál do výstřihu.

U ostrých obličejů, tvarem připomínající krychli, chceme protáhnout oblast brady směrem dolů. To se nám podaří s řetízky, které budou vést více směrem do výstřihu, vytvoří tvar V a opticky tak protáhnou bradu. Řetízky obecně mohou váš styl vyzdvihnout, ale stejně tak dobře jej i zničit. Řetízek se snažte vybírat i s někým dalším, na jehož rady dáte, dobrou radu vám určitě ráda dá i prodavačka v daném šperkařství.

A pokud si nevíte vůbec rady, nechte se inspirovat naší fotogalerií

Foto: profimedia.cz, pinterest.com, 

2.12.2014 8:00| autor: Zuzana Bohdalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist