I pejsci a kočičky si zaslouží kvalitní jídlo

Máte doma pejska nebo kočičku? Jsou vašimi parťáky a chcete pro ně jen to nejlepší? Věnujte jim co nejvíc ze svého volného času a taky jim dávejte kvalitní krmení.

pes-a-kocka-1100x618.jpg Zdroj: pixabay.com, Webtip

I pejsci a kočičky si zaslouží kvalitní jídlo

A ť už patříte mezi chovatele, nebo máte čtyřnohého kamaráda jen jako parťáka pro život, určitě pro něj hledáte to nejlepší. Kromě pelíšku, hraček a společného trávení volného času nesmíte zapomenout ani na jídlo. Jen naprosto spokojený pejsek nebo kočička budou zdraví a šťastní.

Na čem při výběru krmení záleží?

Není to tak dlouho, co jsme nějaký výběr krmení neřešili. Psi i kočičky dostávali maso a zbytky od stolu. Co si budeme povídat, je to jednodušší, ale pro zvířátka to není zrovna to nejlepší řešení. Na trhu se tak objevily konzervy, kapsičky a granule v mnoha druzích. Jak vybrat to pravé krmení?

Kvalita je vždy na prvním místě

I když budete krmit konzervami a granulemi, musíte si dát pozor na jejich kvalitu. Nerozhodujte se jen podle designu a reklamy, ale hlavně podle složení a taky určení (aktivita pejska nebo kočičky, jejich stáří a potřeby).

Vezměte v potaz zdravotní stav vašeho zvířátka

Každý tvor je osobnost, platí to i u zvířátek. Některé je citlivé, jiné trápí zažívací potíže, další ztrácí srst nebo si okusuje packy. Klidně může jít o příznaky potravinové alergie nebo intolerance. I tomu je třeba přizpůsobit výběr krmiva.

Věk mazlíčka

Štěňata a koťata mají jiné výživové potřeby než dospělí jedinci, proto jim kupujte krmivo odpovídající jejich stáří.

Jaké máte plemeno?

Někdy se setkáte s krmivem pro konkrétní plemeno, mnohem častěji se ale u pejsků dělí podle velikosti plemene. Krmiva pro malá plemena bývají menší a mají vyšší podíl bílkovin a tuků, krmiva pro velká a obří plemena jsou větší, obsah bílkovin a tuků je nižší, bývají ale navíc obohaceny o kloubní výživu.

Jak je pejsek nebo kočička aktivní?

Volbu granulí a konzerv ovlivňuje i aktivita zvířátka. Když mají hodně pohybu, potřebují granule s vyšším obsahem tuku. Pokud bude mít nadváhu, pořiďte mu krmivo, které vám ji pomůže účinně snížit.

Náš tip na závěr:

Ve stravě nesmí chybět:

  • Živočišné bílkoviny (proteiny), které musí převažovat nad těmi rostlinnými
  • Dobře stravitelné sacharidy jako oves, rýže, ječmen, proso.
  • Zdravá vláknina
  • Kvalitní tuky, které by měly být přesně specifikované (např. rybí tuk, drůbeží tuk apod.).
  • Vitamíny, minerály a další doplňky.
24.4.2021 5:32| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: alergiezdraví

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist