Dřevěná podlaha do každého obydlí

Stavíte dům, předěláváte starší zástavbu nebo vybavujete byt? Ať už plánujete bydlet kdekoliv, nedílnou součástí příprav a úprav jsou podlahy a jejich pokládka. Nejen milovníkům přírodního materiálu v interiérech v dnešním článku představíme hlavní výhody dřevěných podlah.

woodflor140_182_222_eiche_country_natura_shutterstock-552591889_113420020926-103220008426-117620019743_a3_cmyk_copy-1100x618.jpg Zdroj: Inparket

Typ stavby určuje i podlahu

Pokud toužíte po útulné chalupě, vaše volba možná padne právě na dřevěnou podlahu. Do chat a venkovských stavení bývá logickou volbou, jelikož interiéru dodává pocit autentičnosti a útulnosti. Je však nutné zvolit správný typ dřevěné podlahy. Na chalupách se netopí celoročně, ale spíše sporadicky. Dřevo se vlivem vlhkosti rozpíná a smršťuje, je proto vhodnější vybrat třívrstvou, která dokáže lépe stabilizovat případné změny materiálu. Ideálním řešením je podlahu vylepšit pružným lepidlem, které pomáhá minimalizovat změny ještě více.

Kolik vrstev do bytu?

Do bytů v novostavbě či panelovém domě se hodí dvouvrstvé i třívrstvé dřevěné podlahy, dále záleží na stáří zástavby. Ve starších zástavbách bude vhodnější zvolit podlahu se třemi vrstvami, která lépe odolá možné vyšší vlhkosti.

Do rodinného domu

V novostavbách se často využívá teplovodní topení, proto je vhodné vybrat takové podlahy, které budou mít nízký tepelný odpor. Ten mají jak dvouvrstvé, tak třívrstvé podlahy, a obě jsou tak vhodné na pokládku do rodinných domů. Nižší tepelný odpor zajistí pokládka lepením, při pokládce plovoucím způsobem se obvykle používá podložka, která tepelný odpor zvyšuje.

Volba provedení

Světlé či tmavé? Ošetření lakem či olejem? Výběr záleží jen a pouze na vás. Barevné provedení i povrch podlahy vybírejte především tak, aby byl interiér sjednocený, vy se v něm cítili příjemně a rádi se domů každý den vraceli.

8.12.2021 8:01| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: podlahy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist