Čury mury frk aneb Písničky pro děti

Terezie Palková – Mama Tereza je písničkářka, herečka, klaunka, tanečnice, textařka. Posledních několik let se věnuje především tvorbě pro děti a zároveň je aktivně do svých produkcí zapojuje. V současné době vydává album dětských pohádkových písniček „Čury mury frk“. Tím sobě, ale především dětem které její písničky milují, nadělila ten nejlepší dárek.

Kdybych se měla svou tvorbu popsat třemi slovy, byla by to asi: radost, humor, hloubka. Tyto aspekty se odráží ve všem, co dělám. Ať už tvořím pro dospělé, nebo pro děti, ať zpívám, píšu texty, hraju divadlo, nebo tančím.

Ano. Dělám toho poměrně hodně, což nemusí být vždy výhodou, ale mě to neskutečně baví! Když jsem byla mladší, nořila jsem se více do hlubin své duše, která potřebovala vyjádřit všechny svoje bolesti, temnoty, city a vize. Hrála jsem činoherní i autorské divadlo, studovala klavír a ve třiceti jsem si koupila malý akordeon a začala jsem psát texty a skládat písničky. Velmi brzy vznikly moje dvě první CD – „Pif haf mňau“ a „Moje první tango“.

S dětmi se ale všechno změnilo, jak tomu často tak bývá, a já jsem zjistila, že už nemám čas a prostor pro to, co jsem dělala dřív. Zároveň moje největší touha byla trávit čas co nejvíc s dětmi a nepřestat  být kreativní. A tak jsem se potupně začala zaměřovat na tvorbu pro děti. Když byly starší Ranje tři roky, složila jsem první písničku o Červené karkulce, a pak vznikaly další a další. Tématem mi byl buď náš všední život, nebo právě různé pohádkové postavy. Do své produkce jsem postupně začala zapojovat i svoje holky, nejprve do natáčení videí, zpívání, herecké akce.  Tu starší pak i do malování obrázků do mých klipů.

Stále jsem nad tím trochu v úžasu, ale tento rok byl pro mne výjimečně plodný. V lednu jsem měla  v Praze premiéru svého autorského Pohádkového kabaretu pro děti, kde propojuji všechny své dovednosti – od zpívání, hraní na akordeon, ukulele, klaunérii a tanec. Představení jsem pak, přestože to nebyl pro vystupování příliš příznivý rok, odehrála na mnoha kulturních akcích a festivalech.

Během března, v čase první karantény, jsem  hledala způsob jak zůstat umělecky aktivní a zároveň si to s dětmi užívat, a tak vznikl nápad na natáčení seriálu „Slož si svou písničku“. Mým záměrem bylo inspirovat především rodiče malých dětí ke zpěvu, tvorbě, a skládání  jednoduchých písniček. Tento projekt dokonce podpořil v červnu magistrát hlavního města Prahy a nyní máme už 29. dílů. V seriálu se holky (a naši hosté – většinou malé kamarádky a kamarádi) podílely většinou i na výběru tématu, výtvarném pojetí, choreografii, nebo často i na tvorbě textu. Seriál uveřejňuji v první řadě na facebooku a postupně vkládám i na YouTube na kanál Mama Tereza.

Tento rok se také dovršila moje dlouholetá práce na pohádkových písničkách  – od dubna jsem ve studiu nahrávala album „Čury mury frk“, kde bude nakonec sedmnáct písniček – a CD vychází právě teď. Takže ho ještě stihnete nadělit dětem pod stromeček. Součástí jsou i krásné omalovánky, které nakreslila skvělá výtvarnice Michaela Fleissig a kód ke stažení v mp3 formátu.

K vydání CD jsme společně s fotografem a kameramanem Janem Hrdým dokončili minulý týden i klip k písničce Zombíci, který sice nevystihuje úplně charakter celého CD, ale Honzu inspirovalo téma komiksu, a mně se ten nápad velice zalíbil. A s výsledkem jsem velmi spokojená.:)

Pokud byste si chtěli CD objednat, ať už pro své děti, nebo jako dárek pro kamarády, můžete do 18.12. na donio.cz, kde zároveň celý projekt podpoříte: www.donio.cz.

Přeji vám krásný adventní čas a veselé Vánoce plné klidu a zpěvu.:)

 

3.11.2020 8:39| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: dětipro děti

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist