Ať jsou dlouhé nebo krátké, jsou vaše…

Muži milují ženské vlasy, pokud a dokud je nemusí tahat z odpadu. Vlasy k ženě zkrátka patří.
Čím jsou vlasy kratší, tím více záleží na jejich střihu, závislém na umu rychlé úpravy. Společně s délkou stoupá náročnost. Aby vlasy byly vlasy a ne dlouhé chlupy, je třeba jim věnovat péči. Naučme se tipy a triky jak pracovat s vlasovými přípravky, ať má náš vlas ten správný jas! .-)

Šampóny pro svěžest
Kadeřnice stejně jako kosmetičky nerady vidí cílené produkty, kde se setkává více činitelů s různými funkcemi. Vybírejte proto šampóny nejlépe bez kondicionéru s přihlédnutím na kvalitu a typ vašich vlasů.
V dnešní době jsou již povětšinou všechny značky přizpůsobeny standardnímu častému mytí.
. vlasy šetrně masírujte od kořínků (pokožky hlavy) až po konečky
. šampón nenanášejte přímo na vlasy, ale vlasový gel nejprve rozehřejte v dlaních, aktivujete tak účinné látky, které šampón slibuje obsahovat

Pro oživení kondicionér
Kondicionér má za úkol vlasy zjemnit, aby byly pokud možno rozčesatelné. Zároveň je chrání, před vnějšími vlivy, jako je slunce, mráz, fén, slaná, či chlorovaná voda, přelivy a chemické kudrdliny.
. vybírejte – dokud to nebude ten pravý
. před nanesením vysušte z vlasů vodu
. pro intenzivní účinek nechejte působit
. vlasy umývejte vlažnou vodou a po umytí, naposledy opláchněte studenou, uzavřou se póry na pokožce hlavy a nebude se toliko mastit

Dopřejte si alespoň jednou do týdne kúry, které se z vlasů nemusí oplachovat a zanechají na vlasech voňavý ochranný film.

Balzámy a masky dodají vlasům energii
Kadeřnice obvykle na domácí masky pohlíží skrz prsty, vždyť trh je přesycen toliko nepřebernými druhy balzámů a masek, že není třeba plácat si na hlavu strouhanou okurku, jogurt a žloutek. Těm, co se babiččiny rady osvědčily, je ale nevymluví .-)
. balzám by se měl nanášet nejlépe již na umyté vlasy – vysušte je ručníkem, opatrně rozčesejte, naneste masku, hřebenem ji opět rozčešte po celé délce vlasů a zabalte do zahřátého ručníku

Hřeben a vlasy vyžadují spolupráci
Vlasy nikdy netahejte
. mokrý vlas je nejvíce náchylný k mechanickému poškození – vždy volte hřeben, či kartáč, který nemá ostré zakončení
. pokud vlasy elektrizují, pomůže sprej pro rozčesávání, či lak. Zkuste také změnit hřeben – neměl by být umělohmotný. (A nechoďte ven při bouřce.-)
. lak na vlasy nastříkejte na hřeben pročešte jím vlasy od kořínků až ke konečkům
. vlasy vysoušejte fénem až třicet cm od hlavy

Užijte si svoje vlasy… .-)

26.9.2006 12:00
Více o tématu: hřebenkondicionéry

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist