Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Aktuální trendy v podkalhotkové módě

Aktuální trendy v podkalhotkové módě

Aktuální trendy v podkalhotkové módě

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Elen | vydáno 12. 11. 2010

Módní trendy jsou všudypřítomné. Mnohé z nás však v „onen večer“, kdy se chystáme na zásadní schůzku, nejčastěji s novopečeným partnerem, především zajímá, zda-li se mu líbí přírodní ochlupení intimních partií, a když tak jaký sestřih?!

Ačkoliv se radikální depilace stala módním hitem posledních let, některé mé přítelkyně - samozvané módní guru, jsou toho názoru, že mnohem originálnější je zvolit, či popř. střídat  určité střihy v oblasti intimních partií.

Napadlo mě, že by to mohlo třeba oživit sexuální život nám, které disponujeme menší fantazií v této oblasti, a svého „bobříka“ shazujeme úplně, tak jsem neváhala a pustila se do vyzvídání.

Mokrý způsob

Je nejrozšířenějším a nejpopulárnějším způsobem depilace - žiletka, pěna na holení a voda. Je to sice nejlevnější způsob, ale pro citlivou kůži nejméně vhodný. Dnešní doba nám nabízí různé vylepšené holicí strojky výlučně zaměřené na intimní partie. Depilace voskem se pak spíše hodí na třísla, maximálně tak na horní, méně citlivé partie klínu.

Hezky po směru

Nejlepší doba na holení je hned po vykoupání nebo přímo ve vaně, kde máte klid i pohodlí. Kůže je navíc po koupeli pěkně uvolněná a měkká a holení jde snáz. Čtěte dál a vyberte si, který ze střihů se vám bude nejvíce líbit.

Módní doplňky - inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

Nejspíš už také víte, že holení proti směru růstu chloupků je nejúčinnější. Ale pozor! Riskujete, že dorůstající "porost" vám bude zarůstat do kůže. Aby se to nestalo, použijte občas jemný peeling (samozřejmě jen na "vrchní" část). Nebo se holte raději po směru růstu chloupků. Po holení pak kůži opláchněte vlažnou vodou. Bezprostředně po depilaci nepoužívejte mýdlo, deodoranty ani parfémy.

Vhodné je ošetřit kůži neutrálním tělovým mlékem bez alkoholu, případně dětským zásypem. Na třísla existují i speciální krémy proti zarůstání chloupků, opět však nejsou vhodné přímo na genitálie.

Nejpopulárnější sestřihy:

Bikinová linie
Nejmírnější forma holení. Odstraní se pouze rozptýlené chloupky po stranách vadící ve vysoce vykrojených bikinkách.

Evropský sestřih
Ponechává se jen malé množství ochlupení na Venušině pahorku.

Bermudský rojúhelník
Všechno ochlupení je pryč, ponechává se ostře upravený trojúhelník. Popisuje se jako hrot šípu ukazující cestu k potěšení...

Valentýnské srdce
Hlavní porost je vytvarován do tvaru srdce a může být i nabarven na růžovo. Je populárním stylem pro den svatého Valentýna - překvapivě.

Přistávací dráha
Středové ochlupení je upraveno do úzkého svislého proužku a ostatní ochlupení je odstraněno.

PP-neboli Pruh Playboy
Odstraňuje se vše kromě dlouhého obdélníku širokého 4 centimetry. Udání přesných rozměrů má zákonem podloženou historii. V americkém státě Georgia se vyžadovalo, aby exotické tanečnice, když tančily nahé, měly přesně tento proužek ochlupení. Menší pruh se považoval za obscénní a byl zákonem zakázán.

Brazilský sestřih
Brazilská depilace je kompletní odstranění ochlupení pomocí vosku nebo cukrové pasty. Na rozdíl od holení vydrží déle, ale je také bolestivější.

Kromě nejznámějších typů střihů, z nichž většinu si můžete vytvořit doma žiletkou, existují i stylisté pubického ochlupení a nabízejí exotické varianty. Vytvoří vám například býčí oči, terč, květinu, vykřičník nebo partnerovy iniciály...

Naprostým kontrastem k redukci ochlupení je pak oblékání merkinů. Což je cesta pro ty, kdo chloupů naopak nikdy nemají dost. Merkin je paruka vyrobená z vlasů, která se přichycuje buď tenkou šňůrkou, nebo se k pokožce přilepí. No nevím jak vy, ale do toho já tedy rozhodně nejdu.

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
12. 11. 2012 magic11 . (reakcí: 0)
02. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
23. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
09. 07. 2011 helenadon Pod kalhotkami (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

28. 03. 2017 Horoskop Beran

Přijde k tobě zajímavá nabídka, ale ty si nech nějaký čas na rozmyšlenou, než na ni kývneš. Zvaž všechna pro a proti ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist