Femina.cz » Magazín » Móda » Tváře letních kampaní

Tváře letních kampaní

Tváře letních kampaní

Magazín: Móda | autor: Linda Vitnerová | vydáno 26. 01. 2005

Známá tvář je pro reklamní kampaň firmy stejně důležitá jako samotný výrobek. Není proto divu, že si renomované značky najímají nejznámější modelky, zpěváky, herce a sportovce k propagaci jejich zboží. V oblasti módy tomu není jinak.

Začátkem roku překvapilo veřejnost oznámení firmy Versace, že tváří jejich letošní kampaně Jaro/Léto 2005 bude slavná zpěvačka Madonna.

Důvodů proč se Madonna rozhodla pro spolupráci s Versace jsou přinejmenším dva. Za prvé je dobrou kamarádkou Donally Versace, kreativní ředitelky a návrhářky firmy, a za druhé, honorář, který za jednodenní focení Madonna inkasuje, je více než příjemný. Přesná částka honoráře není oficiálně známa. Různé zdroje však uvádějí, že by mělo jít o 10,5 miliónů dolarů, plus oblečení, které bude mít Madonna v reklamě na sobě.

Co se týče spolupráce mezi Madonnou a firmou Versace, není to poprvé kdy se tyto dvě slavná jména setkala. V roce 1995 nafotila Madonna kampaň Madonna for Versace, ve které se objevila coby "zaměstnaná žena". Madonna je symbolem všeho co si dokážete představit, jen ne pracující ženy z kancelářského prostředí. Zřejmě právě proto se Donatella Versace rozhodla tuto ideu a poselství kampaně z roku 1995 zopakovat a ženám po celém světě tak připomenout, že i Madonna může být zaměstnanou ženou a každá zaměstnaná žena může být Madonnou.

Další známou celebritou, na kterou se na jaře můžeme v reklamě těšit, je americká herečka Uma Thurman, jejíž tvář neunikla pozornosti známému návrháři Marcu Jacobsovi. Ten si však Umu nevybral pro svoji značku Marc for Marc Jacobs, ale pro firmu Louis Vuitton, jímž je kreativním ředitelem. Reklamní kampaň bude zaměřená na nový typ kabelek Louis Vuitton nazvaná Manhattan bag. Tvůrci kampaně prozradili, že vzhledem k názvu kabelky se budou reklamní fotografie týkat industriálního prostředí, jako kontrast ke krásné Umě a její nové kabelce.

Do třetice se ozval populární španělský obchod s oblečením Mango. Podle slov image ředitele Manga, Damiana Sancheze, pouze jen jedna slečna splňuje všechny předpoklady pro tuto činnost a tou je Elizabeth Jagger, slavná modelka a dcera frontmana skupiny Rolling Stones, Micka Jaggera.

Krásu zdědila Liz zřejmě po své matce, rovněž slavné modelce, Jerry Hall, která nyní spolupracuje se světoznámou kosmetickou firmou Lancôme a kterou jsme v minulém roce mohli spatřit společně s další z dcer Micka Jaggera, Jade Jagger, v reklamě pro švédský obchodní řetězec H&M.

www.versace.com

www.louisvuitton.com

www.mango.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
13. 03. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
08. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
05. 09. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Hydratuje a vyživuje rty...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 19. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

19. 01. 2017 Horoskop Panna

Volné odpoledne si užij přesně podle svého. Nepřizpůsobuj se nikomu, ani se nevydávej na výlet, protože si to partner... Celý horoskop

Karta dne

Devět holí
Zachovej chladnou hlavu a drž si odstup od všech hádavých a konfliktních lidí! Pokud se necháš zatáhnout do nesmyslného sporu, věř, že nevyjdeš jako vítěz. Zbytečně se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist