Femina.cz » Magazín » Móda » Tváře letních kampaní

Tváře letních kampaní

Tváře letních kampaní

Magazín: Móda | autor: Linda Vitnerová | vydáno 26. 01. 2005

Známá tvář je pro reklamní kampaň firmy stejně důležitá jako samotný výrobek. Není proto divu, že si renomované značky najímají nejznámější modelky, zpěváky, herce a sportovce k propagaci jejich zboží. V oblasti módy tomu není jinak.

Začátkem roku překvapilo veřejnost oznámení firmy Versace, že tváří jejich letošní kampaně Jaro/Léto 2005 bude slavná zpěvačka Madonna.

Důvodů proč se Madonna rozhodla pro spolupráci s Versace jsou přinejmenším dva. Za prvé je dobrou kamarádkou Donally Versace, kreativní ředitelky a návrhářky firmy, a za druhé, honorář, který za jednodenní focení Madonna inkasuje, je více než příjemný. Přesná částka honoráře není oficiálně známa. Různé zdroje však uvádějí, že by mělo jít o 10,5 miliónů dolarů, plus oblečení, které bude mít Madonna v reklamě na sobě.

Co se týče spolupráce mezi Madonnou a firmou Versace, není to poprvé kdy se tyto dvě slavná jména setkala. V roce 1995 nafotila Madonna kampaň Madonna for Versace, ve které se objevila coby "zaměstnaná žena". Madonna je symbolem všeho co si dokážete představit, jen ne pracující ženy z kancelářského prostředí. Zřejmě právě proto se Donatella Versace rozhodla tuto ideu a poselství kampaně z roku 1995 zopakovat a ženám po celém světě tak připomenout, že i Madonna může být zaměstnanou ženou a každá zaměstnaná žena může být Madonnou.

Další známou celebritou, na kterou se na jaře můžeme v reklamě těšit, je americká herečka Uma Thurman, jejíž tvář neunikla pozornosti známému návrháři Marcu Jacobsovi. Ten si však Umu nevybral pro svoji značku Marc for Marc Jacobs, ale pro firmu Louis Vuitton, jímž je kreativním ředitelem. Reklamní kampaň bude zaměřená na nový typ kabelek Louis Vuitton nazvaná Manhattan bag. Tvůrci kampaně prozradili, že vzhledem k názvu kabelky se budou reklamní fotografie týkat industriálního prostředí, jako kontrast ke krásné Umě a její nové kabelce.

Do třetice se ozval populární španělský obchod s oblečením Mango. Podle slov image ředitele Manga, Damiana Sancheze, pouze jen jedna slečna splňuje všechny předpoklady pro tuto činnost a tou je Elizabeth Jagger, slavná modelka a dcera frontmana skupiny Rolling Stones, Micka Jaggera.

Krásu zdědila Liz zřejmě po své matce, rovněž slavné modelce, Jerry Hall, která nyní spolupracuje se světoznámou kosmetickou firmou Lancôme a kterou jsme v minulém roce mohli spatřit společně s další z dcer Micka Jaggera, Jade Jagger, v reklamě pro švédský obchodní řetězec H&M.

www.versace.com

www.louisvuitton.com

www.mango.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
13. 03. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
08. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
05. 09. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 10. 2016 Horoskop Štír

Padá na tebe splín, deprese nebo jen melancholisky smutná nálada? Nepoddávej se jí. Podívej se na nějakou komedii, za... Celý horoskop

Karta dne

Paže mečů
Informace, kterou obdržíš, v tobě probudí mnoho zmatku a nejistoty. Na zprávu jsi čekala velmi dlouho a počítala jsi se zcela jinou odpovědí. Sdělí ti ji muž, který bu...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist