Femina.cz » Magazín » Móda » Recyklované oblečení? Proč ne! Našli jsme pro tebe super značku!

Recyklované oblečení? Proč ne! Našli jsme pro tebe super značku!

Recyklované oblečení? Proč ne! Našli jsme pro tebe super značku!

Magazín: Móda | autor: Lucie Feiková | vydáno 22. 09. 2015

Dnešní doba přeje všemu eko a bio. Ale co módní průmysl a ty nádherné, drahé róby? Přemýšlí lidé také nad tím, jakým způsobem vlastně vznikají? Někteří ano. Tady je důkaz! Nadchne tě oblečení, které šetří zvířata?

Zdá se, že na přehlídkových molech v záplavě norkových kožešin a bot z krokodýlí kůže už málokoho napadne, že to, co mají modelky na sobě, dýchalo a bylo živé. Jenže každé zboží má svého kupce… Ty k nim nepatřš? Jsi zastáncem umělých kožíšků a ten pravý by sis na sebe nevzala, ani kdyby ti platili? Tleskáme! Svět módní značky Vaute Couture je něco přesně pro tebe. Za jejím vznikem stojí žena, která má víru a odhodlání v lepší zítřky. Budeš se divit, ale všechno to u ní začalo na talíři. A pak to šlo ráz na ráz!

Nejdřív jídlo, potom šaty!

Američanka Leanne Mai-ly Hilgart, zakladatelka Vaute Couter, učinila jednoho dne veliké rozhodnutí. A týkalo se nejen toho, co sní, ale především stylu oblékání. Nejprve se zřekla veškerého masa, mléčných výrobků a produktů živočišné výroby. No proč ne? Veganství už propadlo mnoho lidí a příznivci tohoto stylu neustále přibývají. Jenže to byla pouze první část rovnice života této divy.

Jedna proti všem

Třicetiletá návrhářka se rozhodla posunout svou lásku ke zvířatům ještě o kus dál a založila v roce 2008 vlastní oděvní značku Vaute Couture. Ta je plná šatů, ve kterých nejen že nenalezneš ani kousek pravé kůže, ale jsou navíc vyrobeny z organických a recyklovaných tkanin, voskového plátna nebo bavlny. Po srsti ani památky! Tahle statečná žena chce totiž přesvědčit široké okolí, aby si více všímalo původu toho, co má v šatníku!

„Věřím, že existují lidé, jako jsem já, lidé, kteří se starají o to, odkud jejich šaty pocházejí a jak jsou vyrobeny. Chci oslovit všechny ženy, co milují módu, styl a sdělit jim, že mohou komunikovat se světem takovým způsobem, jakým ony samy chtějí. A protože k tomu potřebují určité možnosti, jedna z nich je Vaute Couter,“ nechala se slyšet Leanne Mai-ly Hilgart na módním blogu Fashtronaut.

Nový trend? Ať žije příroda!

Myslíš si, že tohle celé je mnoho povyku pro nic? Že to zase přejde? Nenech se zmýlit, propagace těchto oděvů dotahuje všechny detaily do konce, což je jednoznačný důkaz, že to jmenovaná návrhářka myslí opravdu vážně. Bylo to vidět i na její přehlídce v rámci New York Fashion Week, kde veškerá úprava modelek od make-upu až po laky na vlasy byla založena na výrobcích, které nejsou testované na zvířatech.

Díky této vizi si celá společnost získává čím dál více pozornosti a kladných ohlasů. Vaute Couture má za sebou velký zástup sponzorů a nejsou jen tak ledajací. Například Human Society USA (největší americké hnutí za práva zvířat v Americe), nebo celá řada lékařů z výboru pro „zodpovědnou medicínu“. Je tohle ta správná cesta, jak změnit svět? Co si myslíš? Měli by se druzí inspirovat?

Kdo by si mohl vzít příklad?

Ačkoliv je jasné, že tohle je velice kontroverzní téma, nelze nikoho přemlouvat, aby změnil své návyky. Světoznámí módní velikáni jako jsou Dior, Versace, Louis Vuitton a ostatní by se možná bez kůže či vlny jen těžko obešli. Jejich přehlídky jsou plné modelů z materiálů, které pochází z živočišné říše, takže je na čase se ptát… Není to zbytečné, když to jde i jinak?

Pochopili to jedni, například britská značka People Tree, která všechny své kousky vyrábí v souladu s přírodou, tak proč to ti další nemohou pochopit také? Těžko říct, každopádně mrkni do naší fotogalerie, kde jsou Vaute Couture oděvy, co milují svět. Poznal by snad někdo, že jsou z recyklovaných tkanin?

Tak jak se ti líbí? A vůbec, jak se stavíš k oděvům ze zvířat? Inspirují tě nebo naopak odpuzují?

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com, pinterest.com, Vaute Couture

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
23. 09. 2015 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
23. 09. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

24. 02. 2017 Horoskop Střelec

Zaměř se na své tělo a zamysli se, jakou stravu přijímáš. Nezapomínej, že i malá plíseň může znamenat zdravotní probl... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist