Femina.cz » Magazín » Móda » Originální Levi´s

Originální 
Levi´s

Originální Levi´s

Magazín: Móda | autor: Magdalena | vydáno 10. 04. 2006

„Levisky“ jsou asi nejznámější a nejuznávanější džíny na světě. Mají za sebou více než stotřicetiletou historii, jsou ikonou amerického průmyslu.

Pojmenovány jsou po svém otci, sanfranciském obchodníkovi s látkami Levi Straussovi, kterého v roce 1872 oslovil krejčí Jacob Davis s myšlenkou vyrábět pevné snýtované kalhoty k pracovním účelům. Stali se obchodními partnery, založili společně firmu Levi Strauss and Co. a v roce 1873 získali na výrobu kalhot patent. Kalhoty z pevného denimu s měděnými nýty, původně známy jako „overall“, se od té doby staly legendou. K pojmenování „jeans“ přešla firma až ke konci padesátých let, kdy již byl tento název zažitý mezi mladými lidmi.

Dnes je firma Levi Strauss uznávaná a renomovaná značka nabízející kvalitu spojenou s dlouholetou tradicí. Nezaměřuje se ovšem pouze na džínovou módu – ve svých obchodech nabízí trička, košile, bundy, ale i pásky, kabelky a batohy, peněženky, spodní prádlo nebo obuv.

Když se dnes podíváte kolem sebe, ať už na ulici, v obchodě, nebo v dopravním prostředku, nemůžete si nevšimnout, že nějaký typ džínových kalhot či sukní má na sobě drtivá většina lidí. Alespoň jeden pár kalhot v šatníku musí mít každý! Džíny, původně pracovní oděv zlatokopů a stavitelů americké železnice, úspěšně zacloumaly módou ulice a časem pronikly až do módních časopisů a na předváděcí mola. Kromě byznysmenů, politiků či úředníků, kteří mají předepsaný oblek či jiné formální šaty, v nich chodí každý. Děti, muži, ženy, slavné osobnosti, politici, sportovci i obyčejní dělníci. Dnes se přitom neomezují jen na sportovní, neformální nošení: můžete si k nim kromě tenisek či vysokých kovbojských „koní“ vzít i lodičky a večerní top.

Celý svět dnes tedy vděčí Levi Straussovi za to, že přišel na výrobu této kvalitní a pohodlné látky, která je mezi oděvními materiály zcela jedinečná. Neexistuje módní trend, který by byl úspěšnější a obstál v boji s každoroční konkurencí.

Díky tomu je Levi’s úspěšná společnost, která vlastní několik stovek obchodů po celém světě. Přestože z finančních možností již nevyrábí v USA, stále zachovává tradici, sleduje módní trendy a neustále vylepšuje střihy a materiály kalhot.

Spolehlivými znaky, kterými se odlišuje od ostatních, je červený praporek s logem firmy. V případě kalhot pak i tradiční nášivka s motivem dvou koňů trhajících džíny na úrovní pásku a obloukovité stehování na zadních kapsách. Na řadě džín také nechybějí klasické kovové nýty, jejichž původním účelem bylo zpevnění namáhaných kalhot.

Kromě výroby a prodeje oděvů se firma Levi’s podílí i na osvětových kampaních v boji proti AIDS a rasismu a často se účastní jako sponzor hudebních festivalů či koncertních vystoupení.

V České a Slovenské republice má své zastoupení od devadesátých let minulého století díky společnosti Levi Strauss Praha. Vlastní síť více než 10 originálních prodejen a do mnoha dalších obchodů své vybrané modely dodává.

www.levis.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
01. 05. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
14. 03. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
31. 10. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
29. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

23. 02. 2017 Horoskop Vodnář

Budeš mít chuť uklízet, malovat, stěhovat, upravovat a měnit. Mánie však postihne jen tebe a rodina bude proti. Nech ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist