Femina.cz » Magazín » Móda » Originální Levi´s

Originální 
Levi´s

Originální Levi´s

Magazín: Móda | autor: Magdalena | vydáno 10. 04. 2006

„Levisky“ jsou asi nejznámější a nejuznávanější džíny na světě. Mají za sebou více než stotřicetiletou historii, jsou ikonou amerického průmyslu.

Pojmenovány jsou po svém otci, sanfranciském obchodníkovi s látkami Levi Straussovi, kterého v roce 1872 oslovil krejčí Jacob Davis s myšlenkou vyrábět pevné snýtované kalhoty k pracovním účelům. Stali se obchodními partnery, založili společně firmu Levi Strauss and Co. a v roce 1873 získali na výrobu kalhot patent. Kalhoty z pevného denimu s měděnými nýty, původně známy jako „overall“, se od té doby staly legendou. K pojmenování „jeans“ přešla firma až ke konci padesátých let, kdy již byl tento název zažitý mezi mladými lidmi.

Dnes je firma Levi Strauss uznávaná a renomovaná značka nabízející kvalitu spojenou s dlouholetou tradicí. Nezaměřuje se ovšem pouze na džínovou módu – ve svých obchodech nabízí trička, košile, bundy, ale i pásky, kabelky a batohy, peněženky, spodní prádlo nebo obuv.

Když se dnes podíváte kolem sebe, ať už na ulici, v obchodě, nebo v dopravním prostředku, nemůžete si nevšimnout, že nějaký typ džínových kalhot či sukní má na sobě drtivá většina lidí. Alespoň jeden pár kalhot v šatníku musí mít každý! Džíny, původně pracovní oděv zlatokopů a stavitelů americké železnice, úspěšně zacloumaly módou ulice a časem pronikly až do módních časopisů a na předváděcí mola. Kromě byznysmenů, politiků či úředníků, kteří mají předepsaný oblek či jiné formální šaty, v nich chodí každý. Děti, muži, ženy, slavné osobnosti, politici, sportovci i obyčejní dělníci. Dnes se přitom neomezují jen na sportovní, neformální nošení: můžete si k nim kromě tenisek či vysokých kovbojských „koní“ vzít i lodičky a večerní top.

Celý svět dnes tedy vděčí Levi Straussovi za to, že přišel na výrobu této kvalitní a pohodlné látky, která je mezi oděvními materiály zcela jedinečná. Neexistuje módní trend, který by byl úspěšnější a obstál v boji s každoroční konkurencí.

Díky tomu je Levi’s úspěšná společnost, která vlastní několik stovek obchodů po celém světě. Přestože z finančních možností již nevyrábí v USA, stále zachovává tradici, sleduje módní trendy a neustále vylepšuje střihy a materiály kalhot.

Spolehlivými znaky, kterými se odlišuje od ostatních, je červený praporek s logem firmy. V případě kalhot pak i tradiční nášivka s motivem dvou koňů trhajících džíny na úrovní pásku a obloukovité stehování na zadních kapsách. Na řadě džín také nechybějí klasické kovové nýty, jejichž původním účelem bylo zpevnění namáhaných kalhot.

Kromě výroby a prodeje oděvů se firma Levi’s podílí i na osvětových kampaních v boji proti AIDS a rasismu a často se účastní jako sponzor hudebních festivalů či koncertních vystoupení.

V České a Slovenské republice má své zastoupení od devadesátých let minulého století díky společnosti Levi Strauss Praha. Vlastní síť více než 10 originálních prodejen a do mnoha dalších obchodů své vybrané modely dodává.

www.levis.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
01. 05. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
14. 03. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
31. 10. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
29. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

03. 12. 2016 Horoskop Lev

Řešíš v poslední době situaci a máš pocit, že nemá východisko. Ale když na chvilku poodstoupíš a nebudeš se snažit vě... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Máš před sebou úžasný den naplněný krásnými city, radostí a láskou. Setkání s dávným přítelem ti velmi příjemně změní pohled na život. Dávej pozor v případě, že jsi za...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist