Zvažuješ prodej bytu? Tak si pospěš! 5 triků pro rychlý prodej

Máš vlastní byt a uvažuješ o prodeji? Je čas se do toho pustit! Koronavirus totiž brzy pěkně zamává s realitním trhem.

femina_1100x618px_titulka_premium_-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Ještě loni se zdálo, že byty drahé jsou a navždy budou. Koronavirus ale všechno mění. Nejpozději v létě přijde pokles cen bytů o 15 %. Pak potrvá cca tři roky, než se ceny vyšplhají zase zpátky. Šance prodat ještě za předkrizové ceny je právě teď.

Začni s prodejem hned

Prodej bytu trvá v průměru 3 měsíce. Zhruba tolik času zbývá do propadu cen. Proto se pusť se do prodeje hned. Koronaviru se neboj, prohlídky probíhají v rouškách, s velkými rozestupy a ty u toho nemusíš vůbec být. V dobré realitce vše zařídí makléři.

Pozvi si bytové designéry

Ani ten nejlepší telefon nevyfotí interiér dost kvalitně. Inspiruj se v Anglii a vyhraď si jeden den na tzv. homestaging. Pozvi si designéry, aby připravili interiér na profi focení. Tady se můžeš podívat, jak vypadají byty před a po homestagingu. A třeba v pražské MAXIMA REALITY jsou tyto služby zdarma.

Sežeň si odhad tržní ceny

Když vyvěsíš inzerát na realitní servery, první zájemci by se měli ozvat do dvou dnů. Když nikdo nevolá, nejčastěji je problém v ceně. Odhad tržní ceny si přitom můžeš objednat úplně zdarma – my jsme vyzkoušeli třeba tento online odhad. Tam můžeš zjistit, jaká je aktuální cena tvého bytu, i když neprodáváš.

Vyzkoušej online aukci

Tohle je trik vyzkoušený makléři z MAXIMA REALITY. Na začátku se byt inzeruje záměrně za nižší cenu. Díky tomu rychle přilákáš zájemce, kteří pak soutěží o to, kdo byt dostane. Byt získá ten, kdo nejvíc přihodí k původní ceně. Takhle můžeš vydělat na prodeji o 10 – 15 % víc.

Nečekej na zájemce

Dej si pozor na kupující, kteří si teprve domlouvají hypotéku. Může se stát, že jim žádost po dvou nebo třech měsících zamítnou. Ty bys pak musela začít se vším nanovo, ale ceny bytů by mezitím klesly. Dej přednost zájemcům, kteří mají hotovost nebo už mají úvěr sjednaný dopředu.

14.5.2020 2:44| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist