Účinné přírodní prostředky proti virům. Co nám může pomoci?

Jak ukazuje aktuální situace, viry dokážou člověku nepěkně zatopit. Existují ale i účinné přírodní prostředky, které nám mohou pomoci se virových onemocnění efektivněji zbavit.

Přírodní antivirotika

Ačkoli si někteří lidé spojují pojem „viróza“ s konkrétním onemocněním, ve skutečnosti se jedná o souhrnné označení pro všechna virová onemocnění, tedy nejen pro chřipku, ale také pro AIDS a v současné době i pro COVID-19. Některé tyto nemoci jsou závažné, přesto mohou proti virům účinkovat i ryze přírodní antivoritika, z nichž mnohá naleznete v lékárnách. Pokud tedy např. využijete slevové kupóny do lékáren, můžete ušetřit při nákupu účinných pomocníků při virových onemocněních.

Echinacea neboli třapatka nachová

Třapatka nachová je rostlina, která pochází ze Severní Ameriky a svým vzhledem tak trochu připomíná ježka. Latinské jméno rostliny je koneckonců odvozeno od řeckého slova „echinos“, což znamená právě „ježek“. Označení echinacea se dnes používá pro produkty z třapatky. Ty patří mezi účinná přírodní antibiotika a antivirotika. Navíc se podílí i na zvýšení imunity. Produkty přitom naleznete snad ve všech lékárnách jako např. Benu, takže je seženete bez větších problémů a v případě potíží je lze hned vyzkoušet.

Šalvěj lékařská jako všelék

Šalvěj lékařská už svým druhovým názvem naznačuje, že se jedná o účinnou léčivku se všestranným využitím (někdy je dokonce označována za všelék). Stejně jako třapatka je přitom často řazena mezi bylinky proti chřipce. Nať a listy této rostliny z čeledi hluchavkovitých působí antiviroticky díky obsaženým látkám, jako je salviol. Připravíte-li si šalvějový čaj s medem, pomůže vám nejen s odhleněním a bolestí v krku, ale především se může podílet na potlačení působnosti samotných virů. Lze se tedy uzdravit rychleji.

Bez černý může být mírně jedovatý, ale…

Dalším účinným přírodním antivirotikem je bez černý, jehož plodům se říká bezinky. Právě ty přitom mohou pomoci při virových onemocněních, což ovšem platí rovněž pro listy a květy. Tyto části disponují léčivými účinky, když např. pomáhají lepšímu trávení, ale mohou rovněž snižovat horečku při chřipce či nachlazení. Musíme ovšem upozornit, že jednotlivé části bez černého jsou mírně jedovaté, proto je nutné je nejprve tepelně upravit, neboť teplo tuto vlastnost potlačuje a činí je bez problémů poživatelné.

Zázvor není jen koření

Zázvor je koření, které je získáváno z oddenků zázvoru lékařského. Kromě kuchyňského využití je ale dlouhodobě znám pro své léčivé účinky. Oddenek si dnes pořídíte takřka v každém obchodě a můžete si z něj připravit zázvorový čaj, který vás mj. krásně prohřeje v průběhu zimních měsíců a kladně působí i na trávicí soustavu. Zázvor má ostrou chuť, za níž může látka zvaná gingerol, která je dosti podobná kapsaicinu, jenž se nachází v chilli papričkách. Hlavně vám ale pomůže zbavit se virů, což patří mezi jeho nejlepší vlastnosti.

Dobromysl obecná neboli oregano

Dobromysl obecná je rostlina, jejíž název mnoha lidem nic neřekne. Vyrábí se z ní nicméně koření, které je všeobecně známé jako oregano a bývá součástí provensálského koření. Oregano však pokrmům nemusí dodávat pouze jedinečnou chuť, ale známé je i díky léčivými účinkům. Mluví se např. o kvalitních účincích na virová onemocnění. Někdy je přitom doporučován i oreganový olej. Ten byste ale neměli přijímat ve větších dávkách a dlouhodobě, protože může způsobit podráždění, a vyhnout by se mu úplně měly děti a těhotné ženy.

Zdroj obrázku: pilipphoto / Shutterstock.comm

7.4.2020 2:39| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: bylinkydětinemoci

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist