Romantické rande si můžeme udělat i doma

Láska a romance by neměla ze vztahu vymizet, jen protože nyní nemůžeme tolik chodit ven. Karanténa je velká psychická zátěž. Náš běžný život se dostává do úplně jiných kolejí.

Během dne se zajímáme spíše o praktické věci jako je nákup nebo sledování nejnovějších zpráv. To, že je současná domácí izolace pro páry problém, dokazují i poznatky z Číny, kde díky mnohatýdenní karanténě významně stoupl počet žádostí o rozvod. Chceme-li, aby náš vztah v těchto náročných dnech vše přežil, je dobré o něj také více pečovat. Třeba i tím, že si zajdeme na obyčejné „rande“ i v rámci bytu, kde trávíme celý den. Může to pro nás být zajímavé vytrhnutí ze stereotypu a posílit vztah.

„Ignorujte“ se během dne

Pokud nebydlíte v garsonce a máte doma alespoň 2 pokoje, kam se můžete „uklidit“. Zkuste se během dne se svým partnerem nevídat a moc nekomunikovat. „Opravdu“ se potkejte až večer. Uvařte si vaše oblíbené jídlo. Oblečte se slavnostně a zkuste si povídat, tak jako dřív, když se v každé druhé větě nemluvilo o Koronaviru. To si můžete nechat na jiný den.

Zazpívejte si

Zvedněte si náladu tím, že vyzkoušíte něco nového a nečekaného. Zkuste si doma večer zazpívat například karaoke. Jistě vás to vytrhne ze stereotypu a zbaví negativních myšlenek. A pokud budete zpívat opravdu nahlas, tak se k vám možná přes zeď přidají i sousedé. K hudebnímu podkladu si můžete vybrat mnoho písníček například zde.  „Je dobré nenechat si „kovidovým mrakem“ zastínit celý svůj život a dovolit mu, aby nám vzal všechny naše radosti. I když není v našich silách tohle mračno úplně odsunout, můžeme si svým přístupem udržet v životě alespoň polojasno a nechat slunce dopadat tam, kam ošklivé mračno nedosáhne. Vidět i slunná místa, je naše rozhodnutí. A pokud slunce dokážete zprostředkovat i svému partnerovi, překvapit ho něčím nečekaným a originálním a nakazit ho svojí radostí, bude váš večer sluncem přímo zalitý. Pomáhání nám všem pomáhá,“ říká terapeutka Ing. Lenka Matoušová z projektu Servis vztahů, který patří mezi projekty obecně prospěšné společnosti Women for Women manželů Tykačových.

Domácí wellness

To, že nemůžete s partnerem jít do wellness neznamená, že si ho nemůžete vytvořit doma. V drogérii si kupte základní vybavení jako jsou pleťové masky, masírovací séra, vonné esence…Kreativitě se pak meze nekladou. Večer si pusťte relaxační hudbu, zapalte svíčky nebo vonné esence. Začněte společnou koupelí, poté si můžete navzájem dát masáž. No a zbytek je pak už na vás…)). Takto strávený večer vás jistě přinese na jiné myšlenky.

Snídaně v posteli

„Výhodou domácí karantény je, že nemusíte ráno tolik spěchat. Pokud tedy zrovna nemáte pracovní skype poradu. Zkuste si začátek dne užít snídaní v posteli. Pusťte si oblíbenou hudbu a připravte si velkou snídani. Zapomeňte na to, že vám vadí drobky v posteli, a jen si užívejte společné chvilky,“ radí dál terapeutka Lenka Matoušová.

Domácí piknik

Láska prostě prochází žaludkem. Jedním z nejvíce populárních nápadu na rande bývá většinou piknik v přírodě. Ten si bohužel ale nyní nemůžeme dopřát, ale co zkusit mít piknik třeba doma v obýváku na koberci? Nebo na dece v předsíní? V bundě na balkoně?  Zkuste si na hodinku vypnout telefon, ztlumit zprávy… a jen si sednout s partnerem na „deku“, dát si víno a povídat si.

Online rande ve čtyřech

Chodíte rádi na večeře s jinými páry? Zkuste vytvořit společný videohovor s dalším párem. Oblečte se jako do restaurace, objednejte si všichni dovážku jídla ze stejné restaurace. Dejte tablety, či počítače na večerní stůl a konverzace může začít. Třeba se vám alespoň na chvilku podaří zapomenout, že nejste v opravdové restauraci a tento zážitek vás vytrhne ze stereotypu domova.

16.4.2020 1:28| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: wellness

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist