Profesní titul MBA ti zajistí více než jen vyšší plat

V 21. století rozhodně nestudují pouze mladí lidé. Spousta mužů i žen si ve 30 nebo 40 letech uvědomí, že svými znalostmi už nestačí mladším.

Někdy je důvodem touha po změně kariéry či úplné přeorientování na jiný obor. Důvodů, proč se i dospělí pouští do studia, je mnoho. Pokud jde o titul MBA, často je motivací vyšší plat.

Jako dospělý pracující člověk máš několik možností, jak začít studovat. Musíš se zaměřit na ty určené výhradně pro zaměstnané, pokud tedy nemáš možnost vzdát se na čas zaměstnání a věnovat se naplno studiu. A jednou ze skvělých voleb je studium MBA.

MBA je trend ze zahraničí

Co je MBA? Zkratka znamená Master of Business Administration, tento titul k nám přišel ze zahraničí. To je ostatně jedna z jeho výhod. Pokud jím disponuješ, budou ho znát i v zahraničí. Na rozdíl od našeho českého Ing., který se za hranicemi příliš nevyskytuje.

Titul a s ním i samotné studium MBA je určený lidem z praxe, kteří působí ve státní správě, jako podnikatelé, na manažerských pozicích apod. Ke studiu se ovšem může přihlásit kdokoliv, kdo si chce rozšířit své znalosti a dovednosti v oblasti businessu, leadershipu a dalších souvisejících.

Studium pro pracující

Jelikož je MBA doplňkovým studiem, k němuž se přihlašují zejména pracující, je tomu i uzpůsobeno. Studuješ z většiny online, osobně musíš dojet pouze na několik výukových bloků. To se liší podle konkrétní instituce, kde studujete. Nejvíce jich samozřejmě působí v Praze, ovšem například Vysoká škola Praha nabízí studium i na pobočce v Ostravě. Kdy se budeš učit, je tedy pouze na tobě, vše si přizpůsobíš vlastnímu časovému rozvrhu. Standardně trvá MBA studium rok či méně, u spousty institucí si ho ale můžeš i rozložit, nebudete-li stíhat.

Odměn za absolvování je mnoho

Co ti studium MBA přinese? Spoustu nových znalostí, vyšší plat, vzestup na kariérním žebříčku a hromadu známostí z praxe. To jsou nejčastější benefity, které absolventi tohoto typu studia jmenují. Pokud po nich také toužíš, nezapomeň, že tu není pouze MBA Praha, vystudovat lze i v menších městech. Třeba právě v Ostravě na již zmíněné VŠPP.

31.10.2019 7:23| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist