Proč se z dlouhodobých vztahů téměř pravidelně vytrácí sexualita a jak tomu zabránit?

Říká se, že sex k partnerství neodmyslitelně patří. Ale taky se traduje, že se z dlouhodobého vztahu intimita dřív či později téměř zaručeně vytratí. Po čase už není partnerský sex tak vášnivý, není tak intenzivní ani divoký.

Ať už jeden z vás, nebo rovnou oba dva, zkrátka po čase ztratíte o společné milostné radovánky zájem. Sex se stává stále více svátečnější záležitostí. A když už na něj konečně dojde, stojí za starou bačkoru.

Pro oba se tak stává takové milování spíše přítěží nežli radostí. Jenže to všechno má za následek vytrácení vášně, vzájemné sexuální přitažlivostilásky ze vztahu. Proč k tomu dochází? A jak tomu zabránit?

Proč se z dlouhodobých vztahů vytrácí sexualita?

Vytrácení vzájemné vášně ze vztahu bohužel k životu patří. Zažili to vaši prarodiče i rodiče. Zažíváme to my. Budou to zažívat i naši potomci.

Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D., DSc. vysvětluje: „Tomu se bohužel žádný dlouhodobý vztah nevyhne. Samozřejmě dochází k zevšednění a habituaci. Podněty, které byly kdysi účinné, tak ztrácí na své účinnosti. Lidé navíc stárnou, a to znamená, že ženy ztrácí atraktivitu, což je zcela nevyhnutelné, i přes všechny plastické operace.

Příčiny snižování sexuálního zájmu o partnera

Jenže, proč tomu tak je? Co na to říká pan doktor Weiss? „U mužů klesá hladina testosteronu, a tím pádem také klesá jejich potřeba sexuálního vybití. Tento vývoj je normální a lidé, kteří s ním počítají a vědí, že je to nevyhnutelné, nebývají zklamáni. Zklamáni mohou být pouze nerealističtí optimisté.

Za snižováním sexuálního zájmu tedy stojí:

  • stárnutí,
  • snižování atraktivity,
  • u mužů klesá hladina testosteronu,
  • přirozené snižování sexuálního libida,
  • věnování veškeré pozornosti dětem,
  • zevšednění, stereotyp,
  • denní rutina,
  • nárůst počtu nemocí,
  • prodělané onemocnění, operace nebo úraz,
  • a další.

Možnosti řešení

Pokud vás to ale skutečně hodně trápí, můžete svou situaci ještě poměrně úspěšně vyřešit. Stačí neházet flintu do žita a společně otevřít pomyslnou pandořinu skříňku.

Volně dostupné doplňky pro podporu erekce

Žena například může svému partnerovi doporučit nebo rovnou zakoupit jako dárek volně dostupné doplňky pro podporu erekce. Erekce následkem toho bude mnohem pevnější a kvalitnější, a tudíž si i sex díky tomu oba více užijí.

Žhavá kniha Kamasutra

Skvělou volbou je taky již tisíce let známá milostná kniha Kamasutra, která může opět vnést oheň vášně do vašeho partnerství. Samozřejmě hned nebudete zkoušet ty nejdivočejší polohy, ale podíváte se hezky pro začátek na zvládnutelné polohy Kamasutry.

Dostatečný odpočinek

Také více odpočívejte. Lidé dělají tu obrovskou chybu, že jsou neustále v jednom kole – práce, povinnosti, děti, rodina, domácnost – a přitom vůbec nemyslí na sebe. Jenže i únava a vyčerpanost muži bere erekci a ženě její chtíč. Proto více odpočívejte a relaxujte.

Předčasná ejakulace nebude mít šanci

Pokud se váš partner vyhýbá erekci záměrně, a to proto, že jej trápí problém s názvem předčasná ejakulace, můžete mu doporučit velice účinné metody oddálení ejakulace. Jsou již léty ověřené a skutečně fungují. Přece jen kvůli předčasné ejakulaci není nutné úplně zanevřít na sex.

Každý den na tom budete pracovat

Je ovšem potřeba si uvědomit, že na vztahu budete každý den pracovat. Nestačí jeden den vyzkoušet třeba Kamasutru a budete mít po problému. Tak to nefunguje. Každý den je na tom potřeba znovu a znovu zapracovat.

Ztráta sexuality u mladých lidí

Jste ještě hodně mladí na to, abyste řešili takové problémy jako je vytrácení sexuální jiskry ze vztahu? Vůbec ne. Snižující se chuť na sex, ztráta sexuálního apetitu i problematická erekce se nevyhýbá ani mladým mužům. Dnes už i velice mladí lidé řeší tento problém. Nejen proto, že spolu začali chodit velice brzy, ale také proto, že se celkově životní styl zrychluje a tím pádem přichází podobné problémy na scénu dříve.

Avšak jako mladí lidé máte obrovskou výhodu – oproti starším osobám totiž máte mnohem větší šanci na úspěšné a rychlé vyřešení vašeho problému. Stačí jen najít řešení.

Slovo závěrem

Vytrácení sexuality k dlouhodobým vztahům zkrátka patří. Záleží ovšem pouze na vás, jak se k tomu problému postavíte. Buď se k němu postavíte čelem a budete se jej snažit vyřešit, každý den hledat nové vzrušující podněty a celoživotně svůj vztah budovat, anebo se k tomu postavíte zády a tím tuplem svou partnerskou sexualitu okamžitě pohřbíte. Rozhodnutí je pouze na vás.

10.2.2020 4:20| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: sex

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist