Pár důvodů, proč jsou produkty Apple tak oblíbené

Ne nadarmo platí: Jednou Apple, vždy Apple. Jablečná zařízení mají oproti svým konkurentům velkou výhodu v tom, že spolu komunikují a pracují v dokonalé symbióze. Kromě toho je také spojuje nadčasový design. Představíme další důvody, proč jsou Apple produkty tak oblíbené.

ew_feminacz_parduvoduprocjsouproduktyappletakoblibene-1-1100x618.jpg Zdroj: electroworld.cz

iPhone – král mezi chytrými telefony

Slevový portál Picodi.com dává už 5 let dohromady zajímavé srovnání napříč státy – kolik dní musíte jako obyvatel dané země pracovat, abyste si vydělali na nový iPhone. Vycházejí z dat průměrných výdělků v několika zemích, které porovnávají s místními cenami za iPhone.

Abyste si v ČR mohli dovolit nový iPhone 14 Pro s pamětí 128 GB, musíte si odpracovat zhruba 21,8 dnů. Norům stačí pracovat jen necelých 8 dní. Stále jsme ale na tom mnohem lépe než naši sousedé ze Slovenska – ti musí pracovat 29,9 dní!

Ani vysoká cena za nový iPhone není překážkou k jeho koupi. V čem je iPhone tak jedinečný? Milovníci jablečného telefonu oceňují především:

  • Unikátní Apple ekosystém, se kterým je radost pracovat.
  • Prostřednictvím Face ID (identifikace obličejem) otevřete telefon (a také třeba zaplatíte nákup v supermarketu) jedním pohledem na obrazovku.
  • Stále dokonalejší fotoaparát, díky kterému nemusíte na dovolenou tahat další foťák.
  • Důmyslný systém šifrování zpráv, zdravotních dat, ale také neukládání historie o vaší lokalitě v mapách – u iPhonu máte větší kontrolu nad tím, komu a jak sdílíte svá citlivá data.
  • Uživatelsky přívětivý systém dělá z iPhonu telefon opravdu pro všechny. Na jeho jednoduché prostředí se rychle zvyká, ale těžko odvyká!

Jednou MacBook – navždy MacBook

Vizionář společnosti Apple Steve Jobs chtěl přijít s notebookem, který by byl úplně odlišný od všeho, co doposud svět znal. A to se mu i povedlo. Jedna z prvních produktových řad Apple iBook tak disponovala několika barvenými provedeními a od konkurence se odlišovala i zaoblenými rohy.

Apple se liší také tím, že si udržuje pod jednou střechou vývoj hardwaru i softwaru. A momentálně asi nenajdete jinou počítačovou značku, která by disponovala také vlastním procesorem.

Vlastní operační systém umožňuje dokonalou komunikaci a přenos dat napříč celým spektrem jablečných zařízení. Jen si to představte. Na svém iPhonu si v tramvaji připravíte strukturu prezentace a v práci tu samou prezentaci doděláte na Apple notebooku, který nese jméno MacBook. Nemusíte si nic složitě posílat ani stahovat. Pokud se naučíte efektivně využívat jednotlivá zařízení, značně vám usnadní každodenní práci.

Apple Watch – nejen chytré hodinky, se kterými si zaplatíte oběd

Apple Watch nejsou jen obyčejné chytré hodinky. Disponují také funkcemi, kterými se blíží kategorii sportovních hodinek. Funkce jako záznam tepové frekvence, zhodnocení běžeckého styluměření sportovních aktivit, jsou jen začátek.

Apple se u Apple Watch hodně zaměřil na sledování vašeho zdravotního stavu. Hodinky změří i hladinu kyslíku v krvi, v aplikaci EKG si zase zjistíte, jak je na tom vaše srdce. Díky pravidelnému snímání srdečního rytmu a tepu vás dokáží upozornit na to, že se s vámi něco děje – snadněji rozpoznáte, že jste příliš pod stresem, nebo že se o vás pokouší nějaká nemoc.

Dámy pak ocení důležitou funkci sledování teploty a menstruačního cyklu. Na základě těchto měření hodinky dokáží zpětně orientačně odhadnout předpokládanou dobu ovulace. Což se hodí (nejen) pro plánování početí potomka.

Samozřejmě nechybí ani placení pomocí přiložení hodinek, streamování hudby přímo z hodinek a také elegantní design ciferníku a možnost změny řemínku podle toho, co zrovna s vámi hodinky dělají.

Sluchátka AirPods – nejoblíbenější sluchátka v ČR

Když Apple ohlásil v roce 2016, že bude rušit audio konektor u iPhonu 7, vyvolalo to spoustu kritiky. Apple ale argumentoval tím, že potřeboval najít prostor uvnitř telefonu pro větší baterii. A světe, div se, se zrušením otvoru pro připojení drátových sluchátek rovnou přišel s elegantním řešením v podobě bezdrátových sluchátek AirPods.

Apple tak na problém rovnou poskytl řešení. A nikoho asi nepřekvapí, že se sluchátka AirPods záhy stala velkým hitem. Dokládá to i statistika společnosti Heuréka Group, která na základě získaných dat z roku 2021 sestavila žebříček nejoblíbenějších značek sluchátek ve střední a východní Evropě. Zcela nečekaně v České republice a na Slovensku získal Apple se svými sluchátky AirPods pomyslnou první příčku.

Pokud chcete na svém iPhonu poslouchat hudbu nebo nejnovější díl podcastu, nemáte jinou možnost, než si pořídit bezdrátová sluchátka. A proč byste si vůbec pořizovali jinou značku bezdrátových sluchátek než jablečná sluchátka?

Prostřednictvím výrobků od Applu vyjadřujeme (nejen) svůj sociální status

Kde jsou ty časy, kdy Apple vlastnili jen technologičtí fanoušci. Apple se už dávno neorientuje jen na nadčasové vizionáře a na fanoušky technologických pokroků. Cílí na širokou veřejnost a na naši touhu někam patřit (ostatně jako každá firma s dobrou marketingovou strategií). V pravěku se naši předchůdci sdružovali v tlupách, které jim dávaly pocit bezpečí. A tahle potřeba někam patřit v nás zůstala dodnes, jen se projevuje už trochu jinak.

Mnoho lidí vlastní (nebo chce vlastnit) některé z jablečných zařízení pro podvědomé zařazení do skupiny těch, kteří vlastní Apple. Je to stejné jako se značkami oblečení. Nošením určité značky vyjadřujete nejen svou osobnost, ale také svůj sociální status. A i když to neřekneme nahlas, mnoho z nás iPhone vlastní právě z tohoto důvodu.

20.2.2023 1:05| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist