Než babské rady na bělení zubů, zkuste raději profi výrobky

Bílé zuby jsou jedním ze symbolů krásy, mládí a zdraví. Jenomže někdy přes veškerou hygienu a snahu nejsou naše zuby tak bílé, jak bychom si to přály. Čím to je a jde s tím něco dělat?

V první řadě se budete muset smířit s tím, že třeba zrovna vám příroda bílé zuby nenadělila již ve vaší genetické výbavě. Odstín zubů se u každého člověka liší, stejně tak, jak se liší náš odstín pokožky nebo barva vlasů. Tady pak nepomohou ani babské rady na bělení zubů, ani profi výrobky. Většinou však pro bělejší úsměv něco udělat můžeme. Co je ale příčinou žlutých zubů, nebo přesněji žlutých skvrn na zubech?

Zatímco žluté zuby nám nadělí naše genetická výbava, žluté skvrny naše špatné hygienické návyky při péči o zuby, ale též náš životní styl – kouření, nadměrné množství kávy a čaje nebo poškozená sklovina.

Dbejte o hygienu zubů

Díky správné zubní hygieně budete mít zuby bělejší a zejména zdravé. Používání mezizubních kartáčků, dentálních nití, vhodných zubních kartáčků – to by měla být samozřejmost. Stejně jako návštěva dentální hygieny dvakrát v roce. Vhodné jsou též prostředky na domácí bělení zubů. Díky tomu dokážete udržet své zuby v kondici a krásně bílé. I když…

Pozor na to, co jíte a pijete

Především nápoje, ale i některé potraviny, dovedou zuby obarvit a udělat na nich skvrny. Největšími prevíty jsou káva, černý čaj, červené víno, ale též tmavé ovoce, jako jsou třeba lesní borůvky (i další tmavé bobuloviny). Jenomže i některé speciální ústní vody umí na zubech zanechat fleky. Pozor proto i na ně.

Opatrně se sklovinou

Vyvarujte se vždy příliš kyselých džusů a ovoce, po kterém si hned myjete zuby. Pro zubní sklovinu nejsou ideální ani příliš horké nápoje. Pod poškozenou sklovinou se odhalí tmavší část zubu, Současně se při poškozené sklovině na zubech usazují pigmenty i plak.

Nekouřit ani nežvýkat

Samozřejmě tabák. Kvůli kouření zuby žloutnou. Způsobují to dehet a nikotin. Zuby znehodnotí i žvýkací tabák.

Vyzkoušejte LED bělení zubů

Máte citlivé zuby a nedělají vám bělící zubní pasty dobře? Vyzkoušejte moderní LED bělení zubů. LED světlo Hello Coco Teeth Whitening se používá k domácímu bělení spolu s bělicím gelem Hello Coco. Umí si poradit i se skvrnami na zubech od kávy, vína, čaje či cigaret. Během 16 minut tento přístroj skvěle vyčistí naše zuby stejně dobře, jako profesionál.

21.4.2020 10:12| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: bělení zubů

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist