Zubařka celebrit odhaluje 6 způsobů, jak získat krásný úsměv

Po zářivém hollywoodském úsměvu touží každý. Jak si ho ale pořídit bez nákladného bělení na klinice či předražených výrobků určených k domácímu použití? Když budeš dodržovat těchto 6 pravidel, úspěch tě nemine!

usmev-bily1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Výsledky nedávného průzkumu jednoznačně prokázaly, že většina obyvatel Velké Británie není spokojena se svým chrupem. Alarmující je především fakt, že 67 procent jedinců by si přálo bělejší zuby. A to nejen ve Velké Británii. Možná proto došlo k prudkému nárůstu těch, kteří se rozhodli pro nákup speciálních pomůcek slibujících zářivý úsměv. Ovšem ne každý výrobek z online obchodu je krok správným směrem!

Následky, co fakt nepotěší

I nevinně se tvářící „bělicí vybavení“ může nadělat víc škody než užitku. Některé zubní pasty jsou abrazivní, takže mají charakter zrníček písku. Tím v podstatě mechanicky poškozují sklovinu a nechtěj ani domýšlet, co to se zuby udělá po dlouhodobém používání – dochází ke zvýšené citlivosti nebo k nenávratnému poškození zubů. Před těmito produkty varuje americká stomatoložka Rhona Eskander, do jejíž ordinace docházejí výhradně celebrity. VIP dentistka jako mnohem lepší a zaručenou cestu k vysněnému úsměvu odhaluje šest způsobů, které prý nezklamou. Čím začít?

1. Vsaď na bílou dietu

Černá káva a červené víno? Na to bys měla rychle zapomenout. Dopřávej si raději latté, šampaňské, víno bílé, popřípadě růžové. Zkrátka čím světlejší nápoj, tím samozřejmě lépe.

2. Neflákej preventivní prohlídky

Bojíš se vrtačky jako čert kříže a z pachu dezinfekce se ti dělá nevolno? Pokud chceš docílit kýženého výsledku, musíš to překonat. Stomatolog kromě kontroly kazů provede profesionální čistění za účelem odstranění zubního plaku. A ten, jak známo, je původcem všeho špatného.

3. Nespoléhej se jen na kartáček

I malá investice do sady mezizubních kartáčků (stojí kolem stokoruny), dokáže s kondicí chrupu velké věci. Vyplatí se používat také zubní nit. Až tento proces okusíš na vlastní kůži, hned pochopíš, proč to tak je. Jenom kartáček tě veškerých nečistot fakt nezbaví!

4. Nezapomínej na očistu jazyka

Drhnutí jazyka kartáčkem není jen možnost, jak jít naproti svěžímu dechu. Hromadí se v něm bakterie, což vede ke vzniku skvrn i tmavému zbavení zubů. Zkrátka všeho, čeho se chceš vyvarovat!

5. Vzdej se energetických drinků

„Energiťáky“ tě sice v nouzi nakopnou, ale na ústní dutinu mají neblahý vliv. Obsahují cukry a kyseliny, které si rozhodně neberou servítky. To je daň za náhlý příval energie – holt něco za něco.

6. Jestli kouříš, přestaň

Cigareta je jedním z nejhorších pachatelů, kteří ničí přirozenou barvu zubů. A jen tak mimochodem, zažloutlé
„maskování“ tě vizuálně udělá starší o 12 let. Alespoň podle zmíněné odbornice Rhony Eskander. Není už na čase se tohoto zlozvyku definitivně zbavit?

Vezmeš si tyhle rady k srdci, nebo je považuješ za holý nesmysl? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem. A jestli znáš nějaký vlastní a osvědčený fígl na bílé zuby, vítáme ho všemi deseti.

Foto: Shutterstock.com

11.4.2019 10:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist