Tumescentní liposukce

Aneb co obnáší tento velmi oblíbený zákrok plastické chirurgie? Čím to je, že tvoří až 80% celkového počtu estetických chirurgických zákroků? Až daleko za ním jsou ostatní zvětšená prsa či vyhlazené vrásky.


Tumescentní liposukce

Z liposukcí je nejoblíbenější ta tumescentní, která je odvozena od latinského slova tumescere – nadouvat, bobtnat. Do zeštíhlované části těla se pod kůži vpravuje roztok místního anestetika, které znecitliví ošetřované místo, adrenalinu, který sníží krvácivost a dalších příměsí. Místo se tedy naduje, nabobtná. Po půl hodině působení se změklá tuková tkáň odsaje miniaturními řezy na kůži speciálními přístroji. Odsávat lze jen malou plochu těla, kvůli množství použitého anestetika, například pouze břicho. Prý to není příjemné, avšak příjemnější než zákroky u zubaře bez umrtvení…

Kolik stojí?

Orientační cena této liposukce je následující:
Břicho – 28.000,-Kč
Stehna po obou stranách – 32.000,-Kč
Boky – 28.000,-Kč
Podbradek – 12.000,-Kč

K ceně se musí připočítat ještě pár set korun za speciální kompresivní prádlo, které se nechává šít předem na zakázku a musí vám dokonale sedět. Musí se nosit 24 hodin po zákroku, poté ho lze sundat na mytí či na vyprání, a nosí se po dobu dalších 2-3 týdnů. Tlakem a pružností totiž urychluje odtok roztoku z těla.

Bolí to?

Bolí asi 4-5 hodin po výkonu, v typické to chvíli, kdy tkáň „přichází k sobě“. Ordinuje se na ni většinou paracetamolový lék a po maximální bolesti zhruba 24 hodin po zákroku bolest ustupuje.

Příprava před a po

Poslední jídlo jezte asi 4 hodiny před zákrokem a mělo by být lehké, nenadýmavé. Vynecháte alkohol a cigarety a to již týden před zákrokem. Též zkonzultujte s lékaři léky, které užíváte, možná vám doporučí jejich krátké vysazení. Na sebe si vezměte volný oděv, až pojedete domů, pokožka bude oteklá a těsné oblečení by vás škrtilo a bolelo by.

Po zákroku z ranek vytéká tekutina s příměsí krve, je tedy dobré si pořídit nepropustné podložky (pro staré lidi či pro miminka), kterými se doslova obalíte i přes kompresivní prádlo a samozřejmě je vložíte i do postele. Ranky se zcela uzavírají někdy až během jednoho týdne.

Máte chuť jít do toho?

8.9.2008 12:00| autor: Renata Petříčková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist