Kdy se vyplatí mít pojištění odpovědnosti?

Možná ho znáš pod pojmem „pojistka na blbost“, ale pojištění odpovědnosti opravdu není pro blbce.

V životě zkrátka nastanou situace, při kterých cizí osobě způsobíme omylem zranění nebo majetkovou újmu. Nemusí se to však týkat jen tvé osoby, pěknou paseku dokážou napáchat i naše roztomilé ratolesti nebo mazlíčci. Kdy se hodí mít sjednané pojištění odpovědnosti čti v článku níže.

Situace, kdy se pojištění vyplatí

Pojištění odpovědnosti chrání nás a všechny členy naší domácnosti před jejich neopatrností. Nejčastěji pojišťovny vyplácí plnění v následujících případech:

  • vytopení souseda myčkou nebo pračkou,
  • návštěva způsobí v našem bytě škodu,
  • poškození věci (rozbití nebo polití laptopu, telefonu, televize),
  • náš mazlíček někoho pokousal nebo zardousil sousedovy slepice,
  • srážky osob na sjezdovce
  • rozbití oken dětmi
  • poškození zboží v obchodě

Existují samozřejmě i další situace, při kterých se hodí takzvaná pojistka na blbost. Vztahuje se i na zapůjčené věci – třeba na svatební šaty nebo na sportovní vybavení. Je ti to povědomé? Jestli jsi už za podobné škody někdy platila, pak je pojištění odpovědnosti přímo pro tebe.

Ušetří miliony a stojí jen pár stovek

Samotné pojištění stojí jen několik stokorun za rok, ale v případě podobné nemilé situace může ušetřit miliony. Třeba při srážce s lyžařem – pro zraněného musí přiletět vrtulník, operují ho v nemocnici a pak je několik měsíců v pracovní neschopnosti. Na tobě jako viníkovi nehody bude zaplatit mu nejen léčebné výlohy, ale i náklady spojené s transportem do nemocnice a případně i dorovnání platu k nemocenské. A to už jsou nějaké finanční výdaje. V případě pojistky za tebe vše uhradí pojišťovna, důležité je mít ale správně nastavený limit plnění.

Limity plnění mohou být od 1 až do 50 milionů Kč. Je jen na tobě, jak vysoký limit si vybereš. Pokud máš děti, které umí řádit jako tajfun (a to umí všechny), uvažuj o vyšším limitu, nejméně 2 miliony korun. Za zvýšený limit zaplatíš jen o pár korun ročně více a budeš mít lehčí spaní.

Platí po celé Evropě

Pojistka bude platit i v případě, že někdo z rodiny způsobí škodu jinde v Evropě. Hodí se to nejen na prodloužené víkendy, ale i na celé dovolené – z pojistky lze uhradit případné poničení hotelového vybavení (zlomený klíč v zámku, politý potah a podobně) a samozřejmě i majetkové a zdravotní újmy třetím osobám. Představ si třeba, jak k tobě u moře cupitá tvá ratolest, cestou zakopne, vrazí do fotografujícího turisty a jeho drahá zrcadlovka spadne přímo do vody. Turista zavrávorá, špatně došlápne na ostrou mušli a najednou mu teče z nohy krev. Nezní to tak nereálně, že? Při krytí pojistkou ale můžeš být v klidu.

Výhodná pojistka kryje co nejvíc životních situací

Při vybírání té správné pojišťovny se neorientuj pouze podle ceny. Dbej na to, aby v pojištění byly zahrnuté všemožné životní situace, na které si jen vzpomeneš. Předem si pojišťovnu a její dobré jméno zkontroluj třeba na reálných příbězích v různých internetových fórech nebo ústně přes známé.

Pojištění pro všechny případy

Pojištění odpovědnosti se vyplatí všem, ať už mají děti a mazlíčky nebo ne. Každá z nás asi zažila trapas v drogerii, kdy svou kabelkou shodila ten nejdražší parfém a musela si rozbitou lahvičku koupit. A teď si představ, jak se s tou samou kabelkou otáčíš v obchodě s elektronikou u nejdražšího typu televize. Mít záda krytá pojišťovnou se zkrátka vyplatí ve všech nepříjemných momentech.

Využila jsi při nějaké situaci pojištění odpovědnosti? Nebo jsi naopak byla na druhé straně barikády a dostala jsi od pojišťovny peníze za újmu? Poděl se o svou zkušenost v naší diskuzi.

8.11.2019 5:46| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: dětisvatební šatyšaty

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist