Kam na výlet s dětmi v Česku?

Nemůžete se dočkat, až opustíte čtyři zdi svého bytu a vyrazíte s rodinou na výlet? Máme pro vás několik tipů na zajímavé, hravé i dobrodružné výlety pro celou rodinu včetně dětí.

perex_titulka-1-1100x618.jpg Zdroj: Zábavní park Fábula

Papilonia

Začněme malým tipem pro milovníky přírody, zejména všeho živého, co se v ní mihotá a vyvíjí. Pokud se s dětmi chystáte do Prahy, jistě máte tipy na spoustu míst, která jim chcete ukázat, nicméně nezapomeňte navštívit toto motýlí muzeum. Celoroční expozice desítek nádherných motýlů vás tu čeká v teplotě tropických 28 °C. Pokud budete mít štěstí, můžete se stát svědky líhnutí nového tvorečka z kokonu, nebo naopak zavíjení housenky. Papilonii můžete navštívit mezi 10. a 20. hodinou celý týden.

Pevnost poznání

Olomoucká Korunní pevnůstka se otevřela vědě a poznání. Několik pater vědeckých pokusů, které vám v případě zájmu vysvětlí přítomní studenti přírodověděcké fakulty, je završeno projekcí v planetáriu, jež je součást podkroví. Dlouhodobým projektem Pevnosti je Dětská univerzita, která malé studenty vzdělává skrze přednášky mířené na dětské posluchače. Pevnost poznání je otevřená od června do srpna, o víkendu mezi 9 a 18, od úterý do pátku od 9 do 17 hodin.

Valašské muzeum v přírodě a dřevěné městečko

V Rožnově pod Radhoštěm najdete srdce veškeré valašské kultury, což potěší nejen dospělé milovníky historie a folkloru, ale také děti, kterým skanzen připomíná pohádku. Ne nadarmo, mnoho se jich zde natočilo. Něžnou zajímavostí muzea je historický kolotoč, atrapa atrakce z druhé poloviny 19. století. Samozřejmostí jsou pracovní listy pro dětské návštěvníky. Skanzen je otevřen celý týden mezi 9. a 17. hodinou.

Zábavní park Fábula

Jižní Čechy jsou ideální pro výlety s dětmi. Projeďte se do Kamenice nad Lipou a užijte si celý den ve společnosti pohádkových bytostí, strašidel a zvířátek. Pokud je to lákavá nabídka jen pro část z vás, možná zbytek rodiny rád vyzkouší obří človíčko, zabloudí v bludišti či si vyzkouší střelbu z kuše a něco zajímavého vyrobit v tvořivé díle. Zábavní park Fábula je skutečně atrakce pro všechny členy rodiny. A ani na oběd nemusíte opustit místo. Posvačte v piknikovém parku nebo navštivte zdejší hostinec s bohatou obědovou nabídkou. Park je otevřen od 10 do 18 hodin.

Stezka v oblacích

Pokud nevíte, kam na výlet, když nejste fanoušci náročných túr, čeká vás stezka v oblacích na Dolní Moravě. Tato momumentální stavba dosahuje prý výšek, v jakých plachtí ptáci, a to 1 116 m. n. m. Celková výška stavby je 55 m a je možné z ní sjet po tobogánu, jehož délka je 100 m. Stezka v oblacích je otevřená denně od 10 do 18 hodin.

Království železnic

Navštivte největší muzeum železnice v České republice! Stálá expozice o velikosti 3500 metrů čtverečních tu čeká i na vás. Model se skládá z miniatury železniční trati 6 krajů naší země, včetně dominantních památek v jejich blzkosti, jako je například Karlštejn a Křivoklát. Modelové městečko obývá asi 30 000 miniaturních obyvatel. Pýchou muzea je i miniatura Prahy v měřítku 1:1000. Muzeum ale nepředstavuje jen standardní meziměstskou železnici; příjemně vás překvapí funkční simulátor tramvaje T3. Muzeum je otevřeno denně od 9 do 19 hodin.

Žluté lázně

Pražské Žluté lázně jsou oblíbeným místem k rekreaci a koupání. Na své si přijdou i sportovci, a to díky volejbalovému hřišti a posilovně. Podle CNN jde o jednu z nejlepších evropských pláží. Můžete si půjčit šlapadlo a projet se s dětmi po Vltavě. Pro děti je zde k dispozici brouzdaliště, dětský koutek a divadélko. Dospělé nadchne nádherný výhled na panoramata Prahy a řeku prolévající jejím středem.

Aktuální vývoj koronavirové situace a postupného uvolňování ochranných opatření sledujte zde.

5.6.2020 10:35| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: dětilázně

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist