Jaké jsou nejčastější chyby při nošení dioptrických brýlí?

Jistě jste si všimli toho, že dnes používá dioptrické brýle stále více lidí kolem vás. Může to být způsobeno jejich zaměstnáním, kdy musí po celou pracovní domu sledovat monitor počítače, který vyzařuje modré světlo. To neprospívá nejen našemu mozku, ale i očím, a proto se mohou vcelku snadno objevit oční vady. V takovém případě budete potřebovat co nejdříve kvalitní dioptrické brýle.

Jak si dioptrické brýle vybrat?

Pro brýle se vždy vydejte do specializovaného obchodu. Nikdy si je nekupujte ve velkých supermarketech. Při samotném výběru je potřeba dbát na několik zásad, s nimiž se ovšem nákup těch správných dioptrických brýlí stane hračkou. Pokud si pořizujete své první brýle, rozhodně se vyplatí delší konzultace s prodejcem. Měli byste se v nich totiž cítit pohodlně, ale zároveň by měly brýle určitým způsobem korespondovat s vaším tvarem obličeje i osobním stylem. Pohlídejte si i pozici oka, které by mělo být přibližně uprostřed očnice.

Nezapomeňte na povrchovou úpravu

I ty nejlepší dioptrické brýle by měly disponovat alespoň základní povrchovou úpravou. Jedná se především o tvrzení skel, protože právě očnice jsou nejnáchylnější částí k poškození. Sice jsou většinou vyrobeny z plastu, ovšem i tak může dojít k jejich nenávratnému poničení. Oceníte také antireflexní vrstvu, která dokáže eliminovat jakékoliv odlesky. Díky tomu bude nošení dioptrických brýlí velice příjemné. Jestliže pracujete dlouhodobě na počítači, doporučujeme použití filtru modrého světla.

Kvůli brýlím změňte i styl líčení

Mnoho žen má ovšem z dioptrických brýlí strach. Mají totiž obavy, že s nimi už nebudou vypadat tak dobře. Tyto starosti jsou ale liché, neboť i se značkovými brýlemi můžete vypadat skvěle. Stačí si dát pozor na pár základních detailů. Pod brýlemi nikdy nenoste úplně tmavé oční stíny, i když je máte velice ráda. V kombinaci s očnicemi budou působit až moc tmavě, kvůli čemuž byste působila až nezdravým dojmem. Pod brýle se tedy ideálně hodí hnědofialové líčení nebo jednoduché černé či tmavě modré linky.

Věnujte pozornost detailům

Jestliže už jste investovala několik tisíc do kvalitních dioptrických brýlí, pak nemá cenu strhávat od nich pozornost dalšími doplňky. Vyvarujte se tedy příliš křiklavých doplňků, konkrétně výrazných náušnic nebo řetízku. Brýle jsou totiž svým způsobem velice jedinečný módní doplněk a podle toho byste na ně měla i nahlížet. Měly by tak korespondovat i se stylem vašeho oblékání. Pokud máte ráda smart casual, pak byste v podobném duchu měla pořizovat i dioptrické brýle. Klidně můžete vlastnit i několik brýlí a ty pak střídat podle konkrétní příležitosti.

Po čase sama zjistíte, že je nošení brýlí vlastně úplně v pořádku. Jestliže se budete držet našich rad, pak budete s brýlemi vypadat daleko lépe než bez nich.

29.11.2019 12:33| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: líčení

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist