Jak mít dokonale čisté zuby?

Zkoušela jsi někdy domácí tip na bělení zubů? Často odstraní se skvrnami i část skloviny, takže si jenom ublížíš. Zajdi radši na dentální hygienu.

Za barvu zubů se většina z nás stydí. Proto jí chceme zlepšit doma. Jenže výsledky obvykle nejsou žádné nebo minimální. A ještě si můžeš poškodit sklovinu. Dentální hygienistka si s tvojí barvou zubů poradí během pár návštěv.

Dvě metody se skvělými výsledky

Prvním postupem profesionálního čištění zubů je použití rotačního lešticího kartáčku nebo gumového kalíšku. Používají se s různě hrubými lešticími pastami. Hrubší odstraňují nečistoty rychleji, ale může dojít k poškrábání skloviny a posléze rychlejšímu usazování nových skvrn. Čím jemnější pastu hygienistka použije, tím hladší a lesklejší zuby budete mít.

Metoda airflow je druhou možností. Takzvané pískování zubů se provádí pomocí vody, lešticího prášku a vzduchu. Výhodou tohoto postupu je, že se prášek se vzduchem dostane i do mezizubního prostoru, okrajů výplní nebo korunek. Příjemnější čištění poskytují jemné a ve vodě rozpustné prášky. Pro kuřáky a osoby s velkými nánosy se používají hrubší prášky. Zuby pak hygienistka musí doleštit, aby nezůstaly hrubé a nezanášely se rychleji.

Výsledek ti nepřijde dost dobrý?

Obě metody slouží k odstranění povrchových skvrn a zubního kamene. Pokud s výsledkem nejsi spokojená, tak je potřeba něco dělat s vnitřním zabarvením zubů. Tady už je účinné pouze bělení peroxidem. Podstoupit ho lze buď přímo v ordinaci anebo si můžeš vybrat šetrnější variantu bělení doma. Dentální hygienistka nebo zubní lékař zhodnotí, zda je pro tebe tato metoda vhodná a dohlédnou na případný průběh.

Jak zuby udržet co nejbělejší?

Ať už podstoupíš jakoukoliv metodu, tak chceš, aby ti bílý úsměv vydržel co nejdéle. S tím obvykle pomůže pečlivá ústní hygiena podpořena používáním zubních past s bělicími účinky. Těch je všude mnoho, jde jen o to najít takovou, která ti bude vyhovovat.

Autor: www.nazuby.cz, Andrea Ivaničová

 

20.5.2020 12:21| autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist